У Черкасах розробляють чіткий план боротьби зі стихійними ринками (ФОТО)
Проблему хочуть вирішити спокійно, без радикальних методів – запросити торговців на ринки, інформує Zmi.ck.ua.
У Черкасах десять ринків і більше тисячі вільних місць. Однак у центрі міста та інших районах розростається стихійна торгівля. Учора в міськраді вирішили нарешті побороти проблему. За круглим столом зібралися представники поліції, влади, власники баз ринків і члени виконкому.
За словами голови Черкаської профспілки підприємців Ольги Ракової, від стихійних ринків страждає міський бюджет і люди, тому що продукцію ніхто не перевіряє на вміст шкідливих речовин.
"Ми хочемо спокійно вирішити проблему, не робити з торговців злочинців і запросити їх на ринки", – зазначила Ольга Ракова.
Як повідомив заступник міського голови Геннадій Шевченко, мер дав доручення розробити чіткий план боротьби зі стихійною торгівлею. Зокрема, владці вже побували подібних ринках і поспілкуватися із людьми. Торговці не проти перейти на ринки, але потрібно, щоб це зробили всі. Наразі існує проблема впорядкування.
Чіткий план дій запропонував очільник патрульної поліції Черкас Вадим Лісничук:
- Визначити проблемні місця.
- Визначити спільну команду, яка буде працювати. Туди входитиме муніципальна інспекція і поліція.
- Запропонувати торговцям альтернативні місця.
За його словами, спочатку потрібно провести попереджувальну стадію, адже дійсно є проблема, що людина не знає, що порушує, розробити інформаційні листівки, білборди, сітілайти.
"Після закінчення строку вже не будемо надавати людям там розкластися. А на цих місцях потрібно зробити клумби, щоб уномежловити процес продажу. Потому закріпити результат. Тільки тоді, якщо не вдасться, то потрібно переходити на радикальні силові методи", – заявив Вадим Лісничук.
Зазначимо, підприємці пропонували боротися із незаконними кіосками також.
До команди, яка боротиметься зі стихійними ринками залучать громадських активістів, працівників податкової і працівників cанепідемслужби.
За словами начальника ДПІ міста Черкаси Антона Царюка, за останні 5 місяців податківці вже тричі проводили рейди, під час яких складали протоколи і проводили вилучення. Але проблема не вирішена.
«Побороти стихійну торгівлю можна спільними силами. Всі повинні буди в однакових умовах. За новим законодавством, штраф за торгівлю без державної реєстрації складає 17 тис. грн. з конфіскацією продукції», – зазначив Антон Царюк.
Затверджувати чітке рішення усі присутні вирішили за зачиненими дверима.