• Головна
  • Черкащанам розповіли, як правильно користуватися депутатами (ВІДЕО)
10:53, 30 травня 2016 р.

Черкащанам розповіли, як правильно користуватися депутатами (ВІДЕО)

Черкаська ОПОРА презентувала відеопідказку «Користуйся депутатом правильно», інформує Про все.

Відео створено з метою інформування громадян про те, якими ж насправді є повноваження народного обранця, які він отримує разом з мандатом.

Адже, як зазначають у громадській мережі, якими б важливими для вас не були питання виплат та соціальних пільг, надання грошової допомоги, оскарження судових рішень, їх вирішення – не обов’язок народного депутата, котрий представляє інтереси громадян у Верховній Раді. Натомість кожен парламентар має низку обов’язків та наділений важелями впливу, виконання та використання яких може якісно вплинути на умови життя його виборців.

Розібратися, що й до чого, ОПОРА пропонує за допомогою відеопідказки «Користуйся депутатом правильно», яку створили створили за підтримки Програми USAID «РАДА: Підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво, що виконується Фондом Східна Європа.

Крім  цього в рамках програми  „РАДА” черкаська ОПОРА дослідила рівень взаємодії між громадянами, народними депутатами та парламентськими політичними партіями.

Зокрема, було досліджено кількість громадських приймалень в Черкаській області, створено інформаційну мапу на сайті ОПОРИ, завдяки якій кожен охочий може дізнатись контактні дані партій та депутатів для отримання від них допомоги у вирішенні нагальних питань.

Також було проаналізовано кількість осередків політичних партій, які наразі перебувають у Верховній Раді. В Черкаській області БПП має 76 осередків, ВО «Батьківщина» – 817 осередків, 27 структурних підрозділів у Радикальної партії Ляшка та «Народного фронту», 4 має «Самопоміч» і 26 належать Опозиційному блоку.

При цьому, як зазначив громадський консультант Громадянської мережі ОПОРА у Черкаській області Захар Колісніченко, присутність партійного осередку ще не означає наявність  приймальні, тому їхня кількість набагато менше декларованих структур, оскільки законодавство зобов’язує лише депутатів мати місця прийому громадян. Для партій це лише їх ініціатива. При цьому найбільш інформаційно дисциплінованими виявились БПП (24 приймальні) та Самопоміч (2 приймальні) – їхні обласні структури надали відповіді на запит «ОПОРИ». У той же час «Батьківщина», незважаючи на те, що моніторинг проводився майже два місяці, до цього часу так і не змогла узагальнити інформацію стосовно своїх громадських приймалень. Тому, наразі їх кількість в «Батьківщині» невідома. Інші партії взагалі проігнорували запит не надавши відповіді про кількість приймалень, хоча у «Народного фронту» їх мають 11, а у РПЛ – 10.

Цікаво, що незважаючи на наявність партійних структур в області, не має жодної громадської приймальні «Опозиційний блок».

Крім цього, в рамках проекту підготовлено інформаційні матеріали щодо особливостей співпраці з депутатами та партіями; роз’ясненням, які саме питання може вирішувати народний обранець. Зазначені інформаційні листівки розповсюджуватимуться серед виборців через мережі бібліотек.

Також ОПОРА розробила всеукраїнську мапу контактів приймалень, яка зараз працює у тестовому режимі, дані постійно оновлюються та додаються. Наявність такого ресурсу, переконують у громадській мережі, – це крок до налагодження комунікації виборців та політичних сил, а отже і до відкритості та прозорості роботи партій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкащанам #розповіли #правильно користуватися депутатами #ОПОРА #відеопідказка #Користуйся депутатом правильно
Оголошення
live comments feed...