• Головна
  • Фахівці Рибоохорони вважають, що риба у Дніпрі загинула внаслідок нерестової смертності
09:35, 27 травня 2016 р.

Фахівці Рибоохорони вважають, що риба у Дніпрі загинула внаслідок нерестової смертності

Жителі Черкас забили на сполох: у Дніпрі поблизу черкаської Долини троянд плаває дохла риба. В чому причина такої надзвичайної події, УНН-Центр розповіли в Держрибоохороні та Держекоінспекції в Черкаській області.

Лабораторія рибоохорони робила заміри вмісту кисню у воді і дійшла висновку, що кисню цілком достатньо, тож це не могло бути причиною загибелі риби.

“Можемо припустити, що риба загинула внаслідок нерестової смертності. Річ у тім, що толстолоб (а виявлені особини — саме цього виду риби) не нереститься в наших умовах. Його розводили шляхом штучного зариблення водойм. Як правило, це роблять користувачі водних ресурсів, які здійснюють промисловий вилов риби, і в останні 3-4 роки — власним коштом. Але толстолоб не відкладає свою ікру на очерет чи траву, як ініш види риб. Його ікра дозріває в товщі води, і для цього процесу їй необхідна течія, рух води, водовороти. Ще одна умова — достатньо висока температура води. На жаль, сталося так, що ікра у рибин є, але вода ще досить холодна і течій у нас нема. Тож толстолобу просто нема умов для природнього нересту. Якщо рибина не викине ікру, залишить в собі, це може призвести до закупорювання статевих протоків, і рибина гине”, - висунув версію головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Черкасирибоохорони Олександр Жежеря.

У держекоінспекції також запевняють, що кисневого голодування для риби немає, а решту показників обіцяють оприлюднити пізніше.

“Спеціалістами держекоінспекції та Черкасирибооохорони було проведено обстеження річки Дніпро та відібрано проби поверхневої води в районі м.Черкаси. Результати такі: розчинний кисень — в межах норми. Температура води: 19,5 -20,5 градусів за Цельсієм. Замору живих водних організмів не виявлено, корім одного екземпляру толстолоба в стадії розкладу. Фахівці нашого відділу інструментально-лабораторного контролю проводять вимірювання гідрохімічних показників складу та властивостей поверхневих вод. Зокрема, це водневий показник; фосфати; амоній, іони; нітрит, іони; нітрат, іони; хімічне та біологічне споживання кисню, нафтопродукти, хлориди і сульфати”, - розповів начальник Держекоінспекції в Черкаській області Сергій Поліщук.

Він запевнив, що за п’ять днів, протягом яких будуть проводитись дослідження, їхні результати будуть оприлюднені.

Нагадаємо, черкащани забили на сполох через велику кількість дохлої риби, що вкриває узбережжя Дніпра в районі Долини троянд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Фахівці Рибоохорони #вважають #риба #Дніпро #загинула #нерестова смертність #Долина троянд
Оголошення
live comments feed...