• Головна
  • Черкащанам пропонують здати лампи, що містять ртуть
13:11, 26 травня 2016 р.

Черкащанам пропонують здати лампи, що містять ртуть

В Україні стартувала кампанія проти ламп, що містять ртуть. Протягом трьох днів – 27 - 29 травня – в місті Черкаси проходитиме збір таких ламп для подальшої правильної утилізації.

Проект програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення», та благодійний фонд MAXUS, заявили про початок кампанії щодо привернення уваги населення та української влади до проблеми правильного збору й утилізації відпрацьованих ламп, що містять ртуть.

У рамках акції організатори поширюють інформацію про шкідливий вплив на екологію та здоров’я людини ртуті, що міститься в люмінесцентних лампах, та важливість правильного збору й утилізації таких ламп. Також з 27 по 29 травня в 23 українських містах, включаючи Черкаси, будуть організовані тимчасові пункти збору й подальшої утилізації люмінесцентних джерел світла в торговельних центрах однієї з мереж гіпермаркетів (споживачi-юридичнi особи та приватні підприємці, згiдно закону, зобов’язанi утилiзувати лампи за власний кошт, звертаючись до спецiалiзованих органiзацiй).

Всесвітня організація охорони здоров’я відносить ртуть до токсинів, що найбільш загрозливі для оточуючого середовища та здоров’я людини.

Отруєння ртуттю може відбутися не лише під час прямого контакту з її парами в разі розбиття люмінесцентної лампи, але й за умови використання в їжу молока та м’яса корів, випас яких проходив поблизу полігонів та звалищ, куди хаотично звалюються лампи, а також у багатьох інших випадках, наприклад, через ґрунт, воду і т.ін.

Лише 1 грам ртуті, що потрапив у навколишнє середовище, забруднює 200 тисяч кубічних метрів води та 3 мільйони кубічних метрів повітря. До того ж ртуть накопичується в корінні рослин і дерев, грибах, водоростях та рибі.

Тому відпрацьовані лампи, що містять ртуть, підлягають спеціальній утилізації – їх не можна викидати у звичайні контейнери для сміття.

Однак, навіть усвідомлюючи важливість правильної утилізації люмінесцентних ламп, українці нерідко стикаються з проблемами, оскільки на сьогоднішній день в державі фактично відсутня система пунктів збору таких ламп від населення.

В якості альтернативи лампам розжарювання, які сприяють глобальному потеплінню, та люмінесцентним лампам, що містять ртуть, екологи й спеціалісти в галузі світлотехніки пропонують переходити на світлодіодні (LED) лампи та  світильники, що мають високу енергоефективність та є екологічно чистими джерелами світла.

Задля підвищення рівня знання про LED лампи Фонд MAXUS, ПРООН та ГЕФ пропонують всім охочим не лише здати на утилізацію люмінесцентні лампи, а й отримати консультацію з вибору світлодіодних ламп з урахуванням індивідуальних потреб для того чи іншого виду приміщення.

У Черкасах здати відпрацьовані лампи, що містять ртуть, можна буде з 27 по 29 травня в торговому центрі "Епіцентр", що за адресою: вул. 30-річчя Перемоги, 29.

27 травня - з 13.00 до 21.00 години,

28 і 29 травня - з 11.00 до 19.00 години.

Детальна інформація про адреси тимчасових пунктів збору люмінесцентних ламп доступна на інтернет-сторінках Програми UNDP http://lampochki.org.ua  та Фонду MAXUS maxus.com.ua/fund

Инфографика

Инфографика

Про організаторів:

Проект Програми розвитку ООН та Глобального екологічного фонду розпочав свою діяльність у 2011 році. Основною метою діяльності Проекту Програми розвитку ООН «Трансформація ринку в напрямку енергоефективного освітлення» є зниження рівня викидів парникових газів в атмосферу шляхом сприяння більш глибокому проникненню на український ринок сучасних технологій енергоефективного освітлення.

Фонд MAXUS був створений у 2015 році для фінансування та реалізації в Україні благодійних проектів в сфері охорони дитячого здоров’я та екології. Окрім фінансування проекту зі збору та утилізації ламп, що містять ртуть, Фонд надає підтримку дитячим медичним закладам, а також адресну допомогу дітям, що потребують лікування та медичної реабілітації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкащанам #пропонують здати #лампи #містять ртуть
Оголошення
live comments feed...