• Головна
  • Юрко Іздрик вперше читав вірші в Черкасах (ВІДЕО)
10:12, 25 травня 2016 р.

Юрко Іздрик вперше читав вірші в Черкасах (ВІДЕО)

Відомий український письменник, родом із Івано-Франківщини, автор культового журналу «Четвер», один із творців «станіславського» феномена, музикант, художник, 53-річний Юрко Іздрик вперше побував у Черкасах,  повідомляє Громадське ТБ: Черкаси. До нашого міста він привіз свою нову книгу «Summa», написану у співавторстві з львівською журналісткою Євгенією Нестерович. Загалом разом із письменницею Іриною Цілик вони відвідають 25 українських міст. Іздрик назвав цей масштабний тур «Прощанням з Україною». Каже, вдруге навряд чи зважиться на таку довгу подорож.

У жовтому шалику, піджаку й затемнених окулярах. Щоб підписати книгу, підсовує її до самих очей. Юрко Іздрик погано бачить. Книжок через поганий зір читати вже не може. А нові міста сприймає радше рецепторами – на запах і доторк. Юрко Іздрик рідко залишає свій рідний Калуш. Каже: «Ні за які печеньки з нього не поїду».

«Я ніколи раніше так далеко не подорожував і так надовго не покидав свого дому. У Черкасах абсолютно тепло, таке френдлі лампове відчуття. Як казала Земфіра: «Пока все нравится», – говорить Іздрик.

Іздрик показує обкладинку своєї нової книги «Summa» – абсолютно біла палітурка, на ній лише лапки.  Це перша книжка Іздрика, створена у співавторстві з кимось. У цьому випадку з львівською журналісткою Євгенією Нестерович.

«По суті, це жанр довгого інтервʼю чи як це називається на Заході – лонгрід. Або як це влучно називають поляки – «іntervyu-rzekа», себто «інтервʼю-ріка». Проте це не просто запис розмови, роздрукований на папері. Це структурована в хитрий спосіб бесіда.  Ідея полягала в тому, щоб зробити своєрідний довідник для тих, хто випадково потрапив на цю планету і не дуже розуміється, що коїться і як себе поводити. Тут є корисні поради. Якщо уявити собі інопланетянина, який вперше потрапив на Землю, тут він може прочитати про найфундаментальніші поняття. Тут є визначення, що таке Бог, що таке людина, що таке жінка, що таке чоловік, що таке психіка, що таке секс, любов. Багато-багато корисних речей. Задумана книжка і сконструйована таким чином, що її можна читати в транспорті, відкривати на будь-якій сторінці. Це на якості читання не повинно відбитися», – каже Юрко.

Черкаси до приїзду Іздрика готувалися довго й наполегливо. Студенти читали його вірші на вулицях, в маршрутках і на зупинках. Іздрик зізнався: таких речей не любить.

«Поезія – це ж не мило і не зубна паста, що з цим потрібно йти до споживача. Це така штука, яка вимагає, щоб її шукали.  Людина сама повинна зробити певні зусилля над собою. Пройти бодай своє мінімальне індивідуальне дао, щоб бути готовим з тією поезією зустрітися. А коли їй це втуляють на зупинці, де її чекає транспорт, я думаю, це недоречно».

Приїзд Юрка Іздрика до Черкас організувала Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ спільно з ГО «Книжковий маестро» в рамках проекту «Мережа».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Юрко Іздрик #читав вірші #Черкаси #український письменник
Оголошення
live comments feed...