• Головна
  • Підприємці І та ІІ груп мають право на щорічну відпустку
12:42, 20 травня 2016 р.

Підприємці І та ІІ груп мають право на щорічну відпустку

Наближається літо, а з ним – і сезон відпусток. У зв’язку з цим Державна податкова інспекція у м. Черкасах нагадує, що право на відпустку один раз на рік протягом одного календарного місяця мають фізичні особи-підприємці, платники єдиного податку 1 та 2 групи, які не використовують працю найманих осіб.

Відповідно до норм Податкового кодексу України, такі підприємці на період відпустки звільняються від сплати єдиного податку.

“Інформація про період щорічної відпустки подається до територіального органу ДФС у вигляді заяви у довільній формі. Хоча нормами Податкового кодексу України для таких платників не передбачено окремого терміну подання заяви щодо періоду щорічної відпустки, проте її необхідно подати до початку такої відпустки”, - наголосила заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Анна Білик.

Варто пам’ятати, що платники єдиного податку є ще й платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ). Чинним законодавством не передбачено пільг щодо його сплати на час відпустки. Отже, офіційно оформлена відпустка дає право спрощенцям 1 та 2 групи не платити єдиний податок за її період, але ЄСВ сплачувати необхідно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#відпустка підприємців #єдиний податок #канікули для підприємців #ДПІ Черкаси
Оголошення
live comments feed...