• Головна
  • Черкаська школярка стала призером міжнародної «Олімпіади юних геніїв»
16:45, 19 травня 2016 р.

Черкаська школярка стала призером міжнародної «Олімпіади юних геніїв»

Одинадцятикласниця фізико-математичнго ліцею Фионг Ань Чан  здобула 3 місце  на міжнародному конкурсі Intel ISEF 2016, що відбувся днями у місті Фінікс, Аризона, США. Про це інформують у департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради.

З 8 по 13 травня в місті Фенікс (Арізона, США) пройшов фінал міжнародного конкурсу ISEF 2016, в ході якого за звання "Розумного" змагалися близько 1 750 юних науковців, інженерів і математиків.

Для фіналу організатори конкурсу відібрали кращих молодих новаторів серед більш ніж 7 млн конкурсантів зі студентів і школярів усього світу. Кожен фіналіст був переможцем на місцевому, регіональному та національному конкурсах.

Від України на міжнародний фінал приїхало 7 фіналістів, відібраних на конкурсах IntelТехно і IntelЕко. За його підсумками молоді таланти України Фионг Ань Чан ( ФІМЛІ, Черкаси) і Олександр Бузін (Київ) отримали два III місця в категоріях «Математика» і «Програмування систем», а також спеціальний приз конкурсу.

Проект Фионг Ань Чан «Одна задача про фігурні числа», присвячений фігурним числам,став своєрідною сенсацією конкурсу. Вона досліджувала властивості фігурних чисел і змогла вивести формулу для знаходження загальних елементів двох їх послідовностей. Тема властивостей фігурних чисел цікавила багатьох відомих математиків, серед  яких Фермі, Ейлер, Коші.  Але до цього часу ще нікому не вдавалося вирішити цю задачу. Отримані результати можуть використовуватись в різноманітних сферах наук, наприклад, в криптографії та комп’ютерних науках, біоінженерії та нанофізиці.

Черкаська школярка стала призером міжнародної «Олімпіади юних геніїв», фото-1

Про конкурс

Розробка Олександра Бузина (ліцей №241 міста Київ) є вкрай практичною: «Інтернет-бібліотека для моделювання об'єктів у просторовому вимірі». Олександр успішно провів розробку нового фреймворка, що дозволяє створювати різного роду 3D-об'єкти для відображення в інтернет-браузерах. Така технологія стане в нагоді як інженерам, так і фахівцям з контенту (наприклад, веб-дизайнерам, маркетологам, журналістам і так далі).

Головну нагороду імені Гордона Мура (Intel засновника) отримав 18-річний канадський мікробіолог ХАН Джі Вонг. Він розробив технологію, що дозволяє отримувати електроенергію в процесі переробки бактеріями органічних відходів. Відзначимо, що дана технологія не є новою, але Вонг придумав спосіб її здешевити. За це він і отримав грант в розмірі 75 тисяч доларів, витратити які він може на подальші дослідження.

Загальний же призовий фонд конкурсу становить чотири мільйони доларів - він був розподілений серед 600 фіналістів, які представили проекти в 22 категоріях. Ще один примітний момент - іменами переможців, які посіли перше і друге місця (на жаль, в цьому році українців серед них немає), назвуть небесні тіла. Такий подарунок юним талантам зробив Массачусетський технологічний інститут.

Додамо, що українські школярі (фіналісти IntelТехно і IntelЕко) взяли участь відразу в декількох міжнародних наукових конкурсах. У підсумку перше місце в конкурсі наукових проектів Мексики отримав Андрій Рябець, а на конкурсі Грузії - Ліза Подкопаєва. Друге місце на конкурсі наукових проектів Китаю зайняв Євген Бутенко.

Конкурс ISEF називають "Олімпіадою юних геніїв", так як взяти участь в ньому можуть лише школярі 9-11-х класів або студенти профтехучилищ, технікумів і ліцеїв (до 20 років). Для цього потрібно зареєструватися в липні-серпні на сайті intel.ipt.kpi.ua (назва нацконкурса - Intel-Техно Україна) і відправити тези свого проекту (з інженерії, екології, фізики, астрономії і т п.) . Головне, щоб він носив прикладний характер, тобто вирішував проблему. Проект може бути індивідуальним або командним (2-3 людини) і має мати наукового керівника (може бути шкільний вчитель). Тези розглядає комітет конкурсу (викладачі НТУУ «КПІ» та співробітники Intel) і кращих запрошує на фінал в Києві (в жовтні).

Для участі в фіналі потрібно оформити постер 120 х 120 см з інформацією про проект. Наявність працюючої демонстраційної моделі підвищує шанси на перемогу в рази. Переможці нацконкурсу (відбирають три роботи) відправляються на міжнародний фінал в США, який зазвичай проходить в травні (головний приз - 75 тисяч доларів на навчання). Перед поїздкою потрібно підготувати постер англійською мовою. Решта учасників (майже кожен другий) отримують цінні подарунки (планшети, роутери і т. д.).

Для багатьох старшокласників  цей тиждень в Арізоні став доленосною подією. По-перше, це унікальний шанс зустрітися з іншими молодими новаторами, які горять наукою, технологіями, інженерією і математикою. По-друге, даний конкурс дозволяє отримати цінний досвід, навчитися взаємодіяти з вченими, серед яких навіть є нобелівські лауреати. По-третє, серйозною мотивацією є призовий фонд в 4 млн. доларів США.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаська школярка #призер #міжнародна Олімпіада юних геніїв
Оголошення
live comments feed...