• Головна
  • Експерти з Тбілісі привезли до Черкас прогресивні ідеї реформування системи громадських перевезень (ФОТО)
15:17, 19 травня 2016 р.

Експерти з Тбілісі привезли до Черкас прогресивні ідеї реформування системи громадських перевезень (ФОТО)

Провідний досвід Грузії у сфері громадського транспорту та надання населенню адміністративних послуг розглянули вчора під час зустрічі керівництво Черкаської міської ради з експертами грузинської  компанії «Центр реформ» Георгієм Корахашвілі та Зурабом Котарія, інформують у прес-службі Черкаської міськради.

 Під час презентації присутні, зокрема, детально зупинились на особливостях роботи інформаційної системи громадського транспорту у Тбілісі.

Зураб Котарія повідомив, що у них абсолютно всі етапи – від моніторингу стану транспортного засобу та водія, дорожнього покриття до ситуації на шляху, дотримання  інтервалу руху та оплати пасажирів – автоматизовані.

Усі дані подаються в єдину систему та в режимі онлайн  відстежуються на моніторах фахівцями інформаційного центру.

 На вулицях Тбілісі розміщено більше п’яти тисяч відеокамер та понад п’ятисот інформаційних моніторів на автобусних зупинках, через які у режимі реального часу подається актуальна інформація щодо руху громадського транспорту та ситуації на дорогах. Це  дуже зручно як для місцевих жителів, так і для приїжджих, котрі можуть швидко визначити своє місцеперебування та подальший маршрут.

Експерти з Тбілісі привезли до Черкас прогресивні ідеї реформування системи громадських перевезень (ФОТО), фото-1

 Істотно відрізняється у Грузії і система оплати проїзду у громадському транспорті. Там, зокрема, купуються не послуги з перевезення у якомусь конкретному автобусі, а час. Тобто, це може бути година, 20 хвилин, чи, приміром, день, впродовж яких пасажир може скористатись кількома автобусами, пред’явивши усе той же квиток.

Крім цього, як наголосив Георгій Корахашвілі, у громадському транспорті Тбілісі взагалі немає готівкового розрахунку. Натомість у кожному автобусі встановлено скануючий пристрій, за допомогою якого фіксується факт оплати проїзду. Пасажири  замість традиційних паперових квитків користуються спеціальними пластиковими картками з вмонтованим чіпом, де міститься інформація про час проїзду. До речі, аналогічні картки мають пільговики. Тож їм для безкоштовного проїзду не доводиться пред’являти власні посвідчення.

Цікаво також, що у Тбілісі усі послуги з громадських перевезень у місті  надає лише одне транспортне підприємство, з яким міська влада укладає договір на перевезення пасажирів, виходячи з кілометражу проїзду. Тобто у водіїв немає необхідності займатись перегонами на дорогах, як це нерідко можна побачити на наших шляхах.

Міський голова Анатолій Бондаренко закцентував увагу грузинських гостей на особливостях системи громадського транспорту в Черкасах. Зокрема поцікавився у експертів, чи можуть вони окреслити шляхи реалізації подібних реформ у реаліях нашого міста.

 На думку Анатолія Васильовича, грузинський досвід у втіленні реформ  досить прогресивний і сучасний.  Тому Черкаси зацікавлені перейняти у себе кращі з ідей.

 Підтримав його і заступник міського голови Роман Буданцев (який опікується житлово-комунальною галуззю міста), наголосивши, що у Черкасах назріла реформа громадського транспорту. Грузія у цьому напрямку досягла значних успіхів, які варто переймати і нашому місту. Але для цього насамперед потрібно впродовж найближчого місяця довивчити усі аспекти реалізації такої транспортної реформи в Черкасах та систематизувати в єдину концепцію.

Також міський голова зауважив, що для Черкас будуть корисними поради експертів з «Центру реформ» щодо удосконалення роботи Центру надання адміністративних послуг, який свого часу зводився за аналогом до грузинського Будинку юстиції. У зв’язку з розширенням переліку  адміністративних  функцій, які держава передала до повноважень органів місцевого самоврядування, істотно зросла кількість відвідувачів ЦНАПу, що відповідним чином позначилось на якості обслуговування.

Експерти з Тбілісі привезли до Черкас прогресивні ідеї реформування системи громадських перевезень (ФОТО), фото-2

Для більш детального ознайомлення з ситуацією, яка склалась у місті в сфері надання адміністративних послуг гості з Грузії відвідали приміщення ЦНАПу та поспілкувались з  його працівниками.

Щодо конкретної реалізації грузинського досвіду Георгій Корахашвілі та Зураб Котарія повідомили, що цьому має передувати ретельний збір і аналіз інформації, на які знадобиться близько місяця.

– Потрібно вивчити проблему, поглянувши у її корінь. Лиш тоді можна запропонувати ефективні шляхи вирішення, – зауважили грузинські експерти.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Експерти з Тбілісі #привезли #Черкаси #ідеї реформування #система громадських перевезень
Оголошення
live comments feed...