• Головна
  • У черкаських даішників поменшає роботи?
11:20, 6 січня 2010 р.

У черкаських даішників поменшає роботи?

Обласні даішники заінтриговані новим законопроектом про оформлення європротоколу при нетяжких ДТП без участі працівників ДАІ. Така інновація має свої переваги й недоліки. Крім того, правом самостійного оформлення схеми ДТП водії на Черкащині практично не користуються. Про це повідомив старший інспектор з організації та профілактичної роботи ДАІ в Черкаській області Ярослав Вороний.

За його словами, згідно з новим законопроектом, який стоїть у черзі на розгляд Верховною Радою, учасники дорожньо-транспортної пригоди зможуть оформлювати європротокол лише за участю аварійних комісарів страхових компаній.

– Це значно спрощує роботу працівників ДАІ, які зможуть швидше реагувати на більш серйозні аварії, а не витрачати час на оформлення нетяжких ДТП. Однак без участі в оформленні дорожньо-транспортної пригоди даішників не буде й штрафів за адміністративні правопорушення, а це, відповідно, удар по місцевому бюджету, – говорить Ярослав Вороний, – тож цей законопроект необхідно допрацьовувати.

Наразі можливість оформлення ДТП без виклику працівників ДАІ передбачена пунктом 2.11 Правил дорожнього руху України. У разі, коли немає потерпілих і не завдано матеріальних збитків третім особам, а автомобілі спроможні безпечно рухатися, водії можуть самостійно скласти схему пригоди, визначивши, хто винен у скоєнні аварії, поставити під нею свої підписи (бажано зафіксувати таку схему підписами свідків) і передати її в підрозділ ДАІ.

– Цікаво, що за останній час в області жодного випадку оформлення схеми ДТП водіями не було, – говорить інспектор ДАІ. – Це тому, що страхові компанії залюбки знайдуть недоліки у самостійно оформлених водіями документах, аби не оплачувати збитки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...