• Головна
  • Із 1 травня зріс розмір пенсій, – департамент соцполітики
12:25, 11 травня 2016 р.

Із 1 травня зріс розмір пенсій, – департамент соцполітики

Як інформує начальник відділу з нагляду за призначенням, перерахунками та виплатою пенсій департаменту соціальної політики Віта Лебедкіна, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» прожитковий мінімум для зазначеної категорії осіб становить:

з 1 січня 2016 року – 1074 грн.

з 1 травня 2016 року – 1130 грн.

з 1 грудня 2016 року – 1208 грн.

У зв'язку з цим, з 1 травня 2016 року підвищено мінімальний розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», також підвищено розмір доплат, підвищень та надбавок, що залежать від зазначеного прожиткового мінімуму.

Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», в редакції чинній до 01.10.2011 року, було передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25 років страхового стажу, а у жінок – 20 років встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. З 01.10.2011 року вимога до страхового стажу була переглянута і збільшена до 35 років у чоловіків та 30 років у жінок.

 Одночасно, статею 42 вказаного Закону встановлено, що у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, розмір пенсії підвищується (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування)) з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму.

 Отже, не були переглянуті розміри пенсій осіб, які не мають вказаного вище страхового стажу або належать до категорії «працюючих» осіб.

 Громадянам не потрібно додатково звертатись до органів Пенсійного фонду України, оскільки, усі перерахунки здійснені автоматично, за матеріалами пенсійних справ.

За інформацією прес-служби Черкаської міськради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#1 травня #зріс #розмір #пенсії
Оголошення
live comments feed...