• Головна
  • Громадська рада при УМВС самоліквідувалася
11:00, 4 травня 2016 р.

Громадська рада при УМВС самоліквідувалася

У Черкасах припинила своє існування громадська рада при УМВС у Черкаській області, що була створена на хвилі революції Гідності у березні 2014 році. Вона мала широкі повноваження, але через два роки своєї діяльності виявилася зайвим інститутом демократії у Національній поліції, повідомляє Прочерк.

Своє останнє засідання члени громадської ради провели у середу 27 квітня. Цього дня вони схвалили звіт голови громадської ради Івана Мороза, відзначили найактивніших членів ради. Після всього Іван Мороз оголосив присутнім своє розпорядження про припинення діяльності громадської ради при УМВС в Черкаській області. Як з’ясувалося, причиною припинення діяльності громадської ради стало те, що Законом України «Про Національну поліцію» не передбачено існування такого органу. Ще два роки тому цей факт став би причиною обурення громадських активістів, натомість сьогодні це було сприйнято як належне.

— Два роки існування громадської ради довели необхідність існування такого інституту як громадська рада. Це був перший крок, коли міліція відкрила завісу й допустила громаду до управління роботою МВС. Хочу подякувати громадській раді в цілому і кожному її члену за той внесок за допомогу привести роботу міліції до ладу.   Міліція вже відійшла в історію. Більш як півроку функціонує Національна поліція. Та, на жаль, законодавець чомусь забув у Законі «Про Національну поліцію», що на мою думку несправедливо, передбачити існування такого інституту як громадська рада. Сподіваюся, що цю проблему невдовзі буде усунуто. Вважаю, що вона принесла багато користі як міліції, так і новоствореній поліції, — заявив заступник начальника ГУ Національної поліції  в Черкаській області Олексій Гайдаш, який взяв участь у засіданні громадської ради

Після нетривалого обговорення члени громадської ради схвалили звіт голови й ознайомилися з розпорядженням Івана Мороза про припинення діяльності громадської ради.

— Не дивлячись на те, що ми призупиняємо нашу роботу, я сподіваюся, що все виправиться з часом, — повідомив Іван Мороз, сподіваючись, що до Закону «Про національну поліцію» будуть внесені зміни й роботу громадської ради буде відновлено.

У той же час член ради  Сергій Тетьора підсумував, що громадська рада висловлювала позицію громади й намагається її привести в життя у структурі МВС.  «Те що вони зараз називаються поліцією, ще нічого не означає, адже до поліції їм ще стрибати й стрибати», — підсумував він.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси #громадська рада #УМВС #самоліквідувалася
Оголошення
live comments feed...