• Головна
  • Проблемні річки Золотоношку та Суху Згар почистили (ФОТО)
15:28, 28 квітня 2016 р.

Проблемні річки Золотоношку та Суху Згар почистили (ФОТО)

Нещодавно журналісти разом із головою ГО "Форум розвитку Черкащини" Миколою Калашником і відомим черкаським екологом Людмилою Ткаченко виїздили на місце проведених робіт, щоб наочно побачити, як почистили річки, повідомляє УНН-Центр.

Роками з цього водотоку не пила воду навіть худоба. Востаннє ці річки чистили ще у 70-их роках минулого століття. Сьогодні річки Суха Згар і Золотоношка на місцях, де провели розчистку, не впізнати. Більшість населення радіє таким змінам.

Житель Золотоніського району Авет Марканьян вважає, що річки почистили добре.

"Я бачив в інших місцях. Усюди гарно і глибоко прочистили, біля нас, щоправда, так глибоко розчистку зробити не можна, бо по узбережжю прокладені кабелі. Шкода буде, якщо, ця робота – не надовго. Бачите, отам прямо в річку стікають із Золотоноші каналізаційні стоки. Якщо пройти трохи далі, то можна побачити трубу, з якої продовжують литися нечистоти. Та й чесно кажучи, й місцеві вже звикли скидати сюди сміття. Воно наче й недорого заплатити раз в місяць, щоб машина вивезла з твого двору сміття, але багато хто й на цьому прагне зекономити", - розповів Авет Марканьян.

Люди жаліються, що незважаючи на обіцянки міської влади Золотоноші про те, що очисні споруди Золотоніського КП "Водоканал" запрацюють на повну потужність у вересні 2015 року, з них й досі до річок потрапляють погано очищені стоки.

"Якісні показники води, що тече з очисних споруд Золотоноші, належним чином не змінилися. Відповідає за роботу очисних споруд міський водоканал Золотоноші. Свого часу між двома гілками влади на Золотоніщині – районною ті міською – була за домовленістю розподілена відповідальність: міська влада Золотоноші реконструює очисні споруди, районна влада (РДА і райрада) забезпечують очистку річок. Але русла річок, за планом першого етапу, дочистили, а очисні споруди міського водоканалу так і не запрацювали на повну силу", – розповідає голова ГО "Форум розвитку Черкащини" Микола Калашник.

Микола Калашник підкреслив, що міська влада Золотоніщини повинна виконати свою частину домовленостей, щоб ця колосальна робота, проведена з очистки річок, не була марною і річки знову не перетворилися на відстійник. Таке неможливо допустити.

За словами голови Золотоніської РДА Олександра Лісового, санепідемстанція Золотоніського району, у зв’язку з тим, що надзвичайна ситуація досі не закрита, кожний квартал відбирає проби на річці Суха Згар. За результатом аналізів за 23 березня, кисень розчинний нижче норми, а загальна жорсткість вища. Колі-індекс взагалі перевищує допустиму норми у 8 разів (Колі-індекс — кількість лактозопозитивних кишкових паличок (Escherichiacoli) в 1 л (г) води, ґрунту - ред.).

"Роботи з розчистки річок розпочалися наприкінці минулого року. Вдалося прочистити 13,7 км річок та вичистити 206 тисяч кубів мулу. У цьому році до проекту вноситься ще один канал, який впадає біля с. Чапаєвка в Дніпро, також додатково має бути розчищено канал до с. Богуславець, щоб пришвидшити рух річки. На це знадобляться додаткові кошти в розмірі близько 15 мільйонів гривень. Сума досить значна, оскільки потрібно буде задіювати земснаряд, вартість роботи якого велика. Відносно мулу з дна річок: очікувалось, що він буде надзвичайно забруднений різними хімічними речовинами. Проте Черкаський обласний лабораторний центр санепідемслужби України провів у лютому 2016 року відповідні аналізи, які засвідчили, що гігієнічні норми ґрунту не перевищені", - розповідає голова Золотоніської РДА Олександр Лісовий

Голова ГО "Екосвіт" Людмила Ткаченко каже, що вона особисто на візуальному рівні спостерігає, що річка змінилася кардинально.

"Оскільки я цим екопроектом займаюся вже не перший рік, тому бачила, в якому були стані Суха Згар і Золотоношка від самого початку. Спільними зусиллями ми зберегли річки сьогодні. Перший етап цілком зараховано. Вода в річках інша на колір, запах. З’явилася надія, що ці річки не зникнуть з мапи України. А що з річками буде завтра, чи припинять підприємства здійснювати скиди неочищених каналізаційних стоків... Не маю намірів залишати ці питання риторичними", — запевнила Людмила Ткаченко.

Проблемні річки Золотоношку та Суху Згар почистили (ФОТО) (фото) - фото 1

Проблемні річки Золотоношку та Суху Згар почистили (ФОТО) (фото) - фото 1

Річка Суха Згар до проведення робіт

Проблемні річки Золотоношку та Суху Згар почистили (ФОТО) (фото) - фото 2

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Річки Золотоношка #Суха Згар #почистили
Оголошення
live comments feed...