• Головна
  • До 30-ої річниці Чорнобильської трагедії у Черкасах провели ходу пам’яті (ВІДЕО)
18:13, 26 квітня 2016 р.

До 30-ої річниці Чорнобильської трагедії у Черкасах провели ходу пам’яті (ВІДЕО)

 26 квітня виповнюється тридцять років від аварії на Чорнобильській АЕС. Пам’ять про учасників ліквідації та потерпілих у Черкасах відзначили ходою, покладанням квітів і молебнем. В урочистостях взяли участь чиновники, рятувальники, школярі, ліквідатори та сім’ї загиблих, повідомляє Громадське ТБ: Черкаси.

Ліквідатор аварії на ЧАЕС Олексій Бухвостов пригадує, як його терміново забирали вночі, щоб відвезти до атомної електростанції:

– Я був начальником фінансової служби, мені довелося 27 разів їздити на саму станцію, – розповідає Олексій Миколайович. – Я вимірював дозу опромінення рятувальників, доки сам не отримав гранично допустиму дозу в 25 Рентген. Тоді мене вже відправили назад. Загалом я там пробув 120 днів.

Полковник у відставці Василь Грибенко брав участь у будівництві захисного саркофагу на електростанції у 1989 році. Каже, що тоді все відбувалося під грифом «таємно»:

– Наш підрозділ здійснював тоді перевезення усіх необхідних матеріалів, багато всього від нас тоді приховували, – каже Василь Васильович. – Але саме завдяки тим патріотам і героям, які виконували завдання, було зроблено той захист і відведено небезпеку нової радіації та її впливу на людей. Чорнобиль – це попередження, що може бути й інший «чорнобиль», якщо ми будемо вчиняти неправильно. Ми повинні бути у хороших взаєминах із природою, із всесвітом, і якщо цього не буде, то може бути більше горя.

Нагадаємо, Чорнобильська катастрофа стала найбільшою та найнебезпечнішою на території Радянського Союзу. Пожежу на четвертому реакторі електростанції гасило загалом понад 600 тисяч рятувальників. Радіаційний рівень після вибуху зріс до межі, у 30-40 разів більшої, ніж під час вибуху в Хіросімі в 1945 році.

За офіційними даними, у перші години після вибуху четвертого реактора ЧАЕС загинула 31 людина. Загалом у ліквідації аварії брали участь понад 600 тисяч осіб.

Нині у Черкаській області проживає 114 100 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Із них 9 408 – ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС.

Сьогодні, на честь 30-ї річниці трагедії, архів СБУ спільно з Центром досліджень визвольного руху опублікували закриті до цього часу документи про проблеми під час будівництва станції, поганий відбір і навчання працівників, порядок дій при ліквідації аварії та інші документи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#30-а річниця #Чорнобильська трагедія #Черкаси #хода пам’яті #26 квітня
Оголошення
live comments feed...