• Головна
  • Епіцентром торгівлі людьми сьогодні є вже не Туреччина, а Росія
16:12, 26 квітня 2016 р.

Епіцентром торгівлі людьми сьогодні є вже не Туреччина, а Росія

Епіцентром торгівлі людьми сьогодні є вже не Туреччина, а Росія. Про це йшлося під час круглого столу представників усіх органів влади та інших організацій, пов’язаних із допомогою жертвам торгівлі людьми. Обговорення, як покращити виявлення та допомогу потерпілим, ініціювала Черкаська благодійна організація ЛЖВ «Від серця до серця», що наразі, за підтримки МОМ, реалізує проект «Впровадження механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Черкаській області».

- Цього року ми розпочали реалізовувати проект тривалістю у півтора роки, мета якого - активізувати всі дотичні до проблеми державні структури на місцях, навчивши їх і надавши їм дієві інструменти для ефективного виявлення і допомоги жертвам торгівлі людьми, - констатувалакерівник ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» Наталя Несват. – І, коли нам сьогодні кажуть «Та кому тут допомагати? У нас жертв торгівлі людьми немає!», хочу зазначити, що, коли ми свого часу починали працювати із безпритульними, нам казали те ж саме – «У нас їх немає, за статистикою – нуль». Сьогодні ж ми надаємо послуги понад 300 - х особам, які з тих чи інших причин не мають постійного місці проживання.

На круглий стіл було запрошено представника громадського Руху "Віра, Надія, Любов" (м. Одеса), позитивний досвід якого може бути впроваджено на Черкащині.

За словами юриста, фахівця з протидії торгівлі людьми Одеського обласного громадського руху «Віра. Надія. Любов» Ольги Костюк, сьогодні найчастіше людей з України «продають» саме до Росії.

- До 2006 року це була Туреччина, до якої транспортували наших жінок для роботи у борделях. За статистикою минулого року, країною, до якої найчастіше продають людей, стала Росія, - констатувала Ольга Костюк. – За нею вже слідують Туреччина і Польща. Сьогодні допомогою постраждалим від торгівлі людьми в Україні займаються переважно громадські організації – без фінансової підтримки держави. Відповідно, у когось для цього є юрист, у когось - психолог, але все це – на власному ентузіазмі. Відтак, підтримку громадським активістам надають міжнародні організації – аби вони й далі могли надавати допомогу.

За словами Ольги Костюк, за час своєї роботи, їй довелось стикатись із понад 1500 потерпілих від торгівлі людьми – переважно, це були представники Східної України.

Як зазначила начальник управління з питань праці та соціальних виплат департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Світлана Мізенова, сьогодні офіційної статистики щодо торгівлі людьми в регіоні дійсно немає – і з такими проблемами поки що не доводилося мати справу. Проте, потерпілим тут також готові допомогти – з цього приводу Черкащини можуть звертатись як до організації «Від серця до серця», так і до департаменту соціального захисту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Торгівля людьми #Черкаси #Росія #обговорення #круглий стіл
Оголошення
live comments feed...