• Головна
  • У черкаській школі відкрили меморіальну дошку пам’яті активістів-чорнобильців
14:11, 26 квітня 2016 р.

У черкаській школі відкрили меморіальну дошку пам’яті активістів-чорнобильців

На базі 32-ої загальноосвітньої школи напередодні 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи урочисто відкрили пам’ятну дошку, присвячену громадським діячам – чорнобильцям Володимиру Семенцю та Марії Онищук. Вони спільно з іншими  членами ГО «Союз Чорнобиль України» були основоположниками музею в тутешній школі, експонати та матеріали якого розповідають про чорнобильську катастрофу.

Зусиллями Володимира Семенця зібрано понад 1000 експонатів, фотокарток, документів, що свідчить про участь черкащан у ліквідації аварії на ЧАЕС. Він брав активну участь у проведенні уроків мужності, лекцій, тематичних вечорів серед молоді міста. Володимир Миколайович, сам учасник ліквідації наслідків аварії I категорії, інвалід війни I групи, був активним чорнобильським громадським діячем. Із травня до серпня 1986 року очолював окремий медичний  батальйон в с. Стещина Чорнобильського району, надавав кваліфіковану медичну допомогу постраждалим. Прямий зв’язок, і не лише телефонний, підтримувався паном Семенцем до 1989 року із кадровими працівниками, які працювали в зоні відчуження. А за рік йому доводилось бувати в с. Стещина по 2-3 рази.

 Водночас Марія Онищук, учасниця ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1986 році I категорії, активна громадська діячка, працювала вчителем Поліської середньої школи №2. Як депутат і член виконкому Поліської селищної ради народних депутатів Марія Капітонівна була направлена у село Луб’янку Поліського району Київської області для участі в прийомі автобусів з евакуйованими жителями м. Прип’ять і розселенню їх у селищі Поліському в період з 27 по 30 квітня 1986 року.

– Із Володимиром Миколайовичем Семенцем ми були знайомі та співпрацювали не один рік, – мовив до присутніх перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Пан Володимир завжди активно та свідомо відстоював права чорнобильців, був комбатом медичного батальйону, де в 1986 році військовий обов’язок виконував і мій батько, будучи в Чорнобилі. Вони ж були знайомі ще з того часу. Відкриття дошки цим двом людям дасть змогу всім учням завжди пам’ятали про тих людей, які ризикували своїм життям заради майбутнього.

У черкаській школі відкрили меморіальну дошку пам’яті активістів-чорнобильців, фото-1

Віталій Володимирович також передав для музею авторські книги Володимира Семенця, які він свого часу йому презентував.

Між тим у заході взяли участь директор Департаменту соціального захисту ОДА Руслан Чикало, ініціатор встановлення дошки, голова правління Черкаського обласного осередку Всеукраїнської чорнобильської спілки інвалідів Сергій Дмитрієв, представники громадських організацій чорнобильців. Приїздив і голова німецької організації «Допомога дітям Чорнобиля» Ервін Кох.

Учні 7-го класу провели гостям екскурсію музеєм. А директор навчального закладу Ірина Овчаренко розповіла, чому його створили саме тут. За її словами, школа була відкрита 1987 року, а з прилеглих до цього  мікрорайону будинків за адресами Тараскова, 5, Руставі, 9, саме сюди прийшли першого вересня 1987 року діти-переселенці. «Ми відразу ж почали пошукову роботу, – сказала керівниця школи, – створили спочатку невеличку музейну кімнату, яка згодом перетворилася в справжній музей, експозиції якого повідомляють про найстрашніші в світі катастрофи. Нині ж у нашій школі навчається багато вже внуків чорнобильців. Тому й тема ця є для нас болючою».

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаська школа #відкрили #меморіальна дошка #пам’яті активістів-чорнобильців
Оголошення
live comments feed...