• Головна
  • Медики запрошують черкащан безкоштовно пройти діагностику щодо меланоми
14:45, 21 квітня 2016 р.

Медики запрошують черкащан безкоштовно пройти діагностику щодо меланоми

З нагоди Всеукраїнського дня діагностики меланоми завтра, 22 квітня, Черкаський обласний шкірно-венерологічний диспансер проводитиме безоплатний прийом громадян, аби виявити меланому та інші злоякісні новоутворення шкіри.

Статистика свідчить, що злоякісні новоутворення шкіри на сьогодні є найбільш поширеним видом онкології в Україні. Тож одна із цілей Всеукраїнського дня меланоми – нагадати суспільству перед початком літнього сезону про ризики та небезпеку для здоров’я надмірного прийому сонячних ванн, зауважив головний лікар Черкаського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Костянтин Осауленко.

– Під впливом сонця та ультрафіолету відбуваються зміни, які можуть призвести до того, що навіть родимка згодом становитиме смертельну небезпеку, – розповів Костянтин Осауленко. – Меланома ж – одна з найбільш злоякісних пухлин шкіри, яка протягом першого року після встановлення діагнозу може призвести до смерті. Тож закликаю черкащан долучитися до Всеукраїнського дня діагностики цієї хвороби і цьогоріч.

Він додав, що кожного дня в обласному шкірно-венерологічному диспансері проводять прийом громадян та допомагають виявити й вилікувати шкірні недуги.

Довідка:

Родимки – це доброякісні новоутворення, які під впливом певних факторів (спадковості, ультрафіолету та ін.) можуть перероджуватися, набуваючи властивостей злоякісної пухлини – меланоми.

Згідно соціологічних опитувань, що таке меланома, знає кожен 5-й мешканець столиці, а в регіонах лише кожен 10-й з опитаних. В гендерному аспекті про меланому знають 30% чоловіків або кожен третій і 70% жінок – 2/3 від загального числа інформованих. Жінки частіше за чоловіків звертаються за допомогою до лікарів: за консультаціями та на видалення підозрілих новоутворень шкіри у медичні заклади приходять 15% чоловіків і 85% жінок.

Вперше День меланоми в Україні провели 2009 року в Інституті дерматології та косметології доктора Богомолець. У 2012 році захід набув всеукраїнського масштабу. Всього за 7 років (2009-2015 рр.) проведення заходу в Україні було оглянуто 140 608 осіб, серед яких було виявлено 546 випадків меланом.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкащан #запрошують #безкоштовно #діагностика щодо меланоми
Оголошення
live comments feed...