У черкаських медзакладах відсутні життєво важливі вакцини

В Україні епідемія туберкульозу, однак рятівної вакцини БЦЖ в поліклініках міста немає. Як повідомив vikka.ua директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг міськради Олег Стадник, такий дефіцит існує по всій країні, а самотужки роздобути таку вакцину досить складно.

"Функцію закупівель усіх вакцин Міністерства охорони здоров’я передало міжнародним організаціям ЮНІСЕФ та ЮНЕСКО. Щодо того, коли ж у нас будуть вакцини, то є різна інформація. Коли до нас приїжджав міністр Квіташвілі, він запевняв, що крайній термін – кінець березня. Вже нещодавно заступники міністра повідомляли, що, можливо, вони будуть наприкінці квітня", – розповідає директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг міськради.

Щоб вакцина потрапила до споживача, потрібен час, однак процес закупівлі ще навіть не розпочався.

"За процедурою укладається угода, розраховуються з постачальником, потім вакцина завозиться в Україну. На нашій території вона теж має пройти відповідні процедури, зокрема карантинізацію, де її ще раз перевіряють", – зазначає Олег Стадник.

За словами головного медика міста, така проблема не тільки з вакцинами обов’язкового календаря щеплень. Немає і вакцин, без вчасного застосування яких людина може померти. Це, зокрема, вакцини від ботулізму, сказу і укусу гадюки.

У разі, якщо щось трапиться, українці можуть розраховувати хіба що на власні сили. Коли до пошуку медикаментів підключаються рідні та знайомі з-за кордону, вакцини передаються контрабандою через потяги чи автобусні маршрути.

Вікка-новини
Черкаські медзаклади відсутні життєво важливі вакцини
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Комментарии