• Головна
  • Як черкаські школярі стали ведучими Студентського телебачення (ФОТО)
13:23, 6 квітня 2016 р.

Як черкаські школярі стали ведучими Студентського телебачення (ФОТО)

Студенти-журналісти ННІ УФСК 4 квітня приймали незвичайних гостей. До них завітали переможці VІ міського конкурсу серед школярів «Екологічна казка».  Чудесне перевтілення на один день із учнів у студенти відбулося завдяки партнерові конкурсу – Черкаському буккросинг-клубу «Freebook».

Дізнавалися, де і як готують майбутніх акул пера, учні черкаських шкіл № 31, № 17, № 26, № 25 та Дубіївської ЗОШ. Школярі побачили умови навчання, створені студентам-журналістам для  практичної роботи, та отримали майстер-клас від Студентського телебачення.

«Секретами» новинної тележурналістики  поділилася викладач кафедри журналістики, реклами та PR-технологій Світлана Коваль. Вона розповіла про обладнання в телестудії: професійні відеокамери, спеціальну аудіосистему, журналістські комп’ютери, аудіо- та відеомікшери, які допомагають студентам знімати програми в прямому ефірі для YouTube та записувати їх.

Опісля юні гості спробували себе в ролі ведучих. На камеру розповідали про умови конкурсу, завдяки якому виграли цю екскурсію, про школу, а також зчитували надруковані новини.12948472_1037357492972417_1614260928_o

Студентка 3 курсу спеціальності «журналістика» Ольга Гуржій познайомила школярів з «азами» монтажу, пояснила специфіку роботи в апаратній відеомонтажу.

– Сьогодні я дізнався багато цікавого про те, хто такі журналісти, – поділився враженнями Олександр Зорін, учень 8-А класу ЗОШ І-ІІІ ступенів № 26 імені І. Ф.  Момота. – Тепер я знаю, як треба поводитися в кадрі,  як ведеться запис і монтаж аудіо- та відеоматеріалів. Після сьогоднішнього дня фах журналіста мене зацікавив ще більше.

Учні черкаських шкіл також відвідали радіостудію, почули  від студентки 3 курсу Дарини Дячок про особливості функціювання студентського радіо «Радіо ЧНУ» та дізналися про авторський проект студентів, радіо «Sunfish».  А на завершення спробували себе у ролі дикторів.

– Мені  подобалася професія журналіста і до сьогодні, а зараз подобається  ще більше. Я відвідую гурток «Юні кореспонденти» в ЦДЮТ, яким керує Надія Чередник.  Деякі заняття у нас веде черкаська журналістка Галина Мазур. Надалі докладатиму всіх зусиль, щоб стати справжнім журналістом – запевнила Діана Просяник, учениця 8-М класу гімназії №31.

Як черкаські школярі стали ведучими Студентського телебачення (ФОТО), фото-1

Керівник буккросинг-клубу «Freebook», заступник директора ННІ УФСК з виховної роботи Людмила Солодка зауважила, що подібна розважально-просвітницька акція для школярів  в інституті проводиться вперше, адже ідея для неї виникла після того, як у минулому році стали співорганізаторами творчого конкурсу для школярів.

– Оскільки конкурсанти придумували казки, власноруч створювали книги та знімали відеоролики, змагаючись за перемогу, то ми вирішили, що їм цікаво буде, хай на один день, спробувати себе в   ролі студента-журналіста, -видавця та -філолога. І не помилилися, –   ділиться враженнями Людмила Солодка. – Всі були задоволені, це важко було не помітити дивлячись на щасливі обличчя екскурсантів. Тепер ми готуємося до візиту дітей, які виграли сертифікати  студентів-редакторів та -філологів. Цей наш перший досвід показує, що співпраця з школами у такому форматі матиме яскраве продовження.

Додому всі учасники заходу поверталися з гарним настроєм, яскравими враженнями та подарунком – святковим випуском газети «Наш Національний». Над цим виданням уже не один рік працюють у творчому тандемі кафедра журналістики,реклами та PR-технологій й кафедра видавничої справи, редагування й теорії інформації.

Як черкаські школярі стали ведучими Студентського телебачення (ФОТО), фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаські школярі #стали ведучими #Студентське телебачення
Оголошення
live comments feed...