16:49, 4 квітня 2016 р.

На Черкащині – період тиші

З 1 квітня до 15 червня щорічно встановлюється період тиші з метою охорони середовища існування, умов розмноження та шляхів міграції диких тварин Черкащини. Тож підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає на стан тваринного світу, зобов’язані забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин.

При цьому зазначені суб’єкти спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, органом місцевого самоврядування вживають заходів щодо визначення місць розмноження диких тварин та своєчасно інформують населення про правила поведінки, яких необхідно дотримуватися в таких місцях.

У період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного  шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах).

Експлуатація гідротехнічних та інших споруд на водних об’єктах, встановлення гідрологічного режиму і режиму водоспоживання та інша діяльність, що впливає чи може вплинути на стан середовища існування диких тварин, повинні здійснюватися з урахуванням вимог охорони тваринного світу, інтересів рибного і мисливського господарства.

Гідромеліоративні роботи та промислове рибальство у місцях, які за рішенням уповноважених органів виконавчої влади, що здійснюють управління та регулювання у галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу, визначені як такі, що мають особливе значення для перебування водноболотних птахів та напівводних ссавців (бобри, хохулі тощо), здійснюються за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового та мисливського господарства, та центральним  органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері рибного господарства.

Реалізуючи вимоги статті 39 Закону України «Про тваринний світ», державна екологічна інспекція у Черкаській області видала приписи щодо заборони санітарних рубок у встановлений період всім підприємствам, що здійснюють лісогосподарську діяльність на території Черкаської області.

За порушення вимог вищезазначеної статті закону передбачена адміністративна відповідальність за статтею 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Розмір штрафу для громадян – від 51 до 85 гривень, для посадових осіб – від 85 до 119 гривень.

За інформацією Державної екологічної інспекції у Черкаській області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкащина #період тиші #з 1 квітня
Оголошення
live comments feed...