• Головна
  • На диво-писанці черкаської художниці жінки полинули у танок (ФОТО)
14:18, 2 квітня 2016 р.

На диво-писанці черкаської художниці жінки полинули у танок (ФОТО)

Відома черкаська майстриня Тетяна Черевань завершила роботу над велетенською писанкою, яку назвала «Танок». Кореспонденту 0472.ua художниця зізналася, що цей арт-об’єкт став для неї площиною для самовираження. В її творінні магічним чином поєднуються давні українські символи з сучасними героїнями, прототипами яких стали черкащанки. Тепер шедевр художниці помандрував до Києва, щоб стати учасником масштабного арт-перфомансу до Великодня.

У Фестивалі писанок взяли участь 374 художники з усієї України – дорослі і діти, аматори і професіонали. Серед них і черкаська художниця Тетяна Черевань.

Писанка, над якою працювала майстриня, виготовлена зі склопластику і має 70 см у висоту. Сама художниця називає диво-писанку арт-об’єктом.

– Від початку організатори фестивалю презентували його як арт-перфоманс. Тож я підійшла до свого арт-об’єкту творчо і з натхненням, – ділиться Тетяна Черевань.

На писанці майстрині зображено танок трьох оголених красунь. Поштовхом для сюжету став триптих Тетяни Черевань, який вона нещодавно завершила.

На диво-писанці черкаської художниці жінки полинули у танок (ФОТО), фото-1

Фото Тетяни Черевань, Фейсбук

– У моєму триптиху жінки співають і танцюють, насолоджуючись свободою самовираження і внутрішньою гармонією. Мені захотілося продовжити цей танок жіночої первозданності в арт-об’єкті. Ось так все й закрутилося в танку, – зізнається майстриня.

На переконання художниці, писанка поєднує минуле і сучасне.

– Мою писанку прикрашають давні українські символи – символ сонця, життєдайної сили весни, плодючості, берегині. Взагалі, яйце – символ Всесвіту, а Жінка – прародителька, – розповіла Тетяна Черевань.

У той же час, за словами художниці, героїні сюжету писанки змальовувалися з черкащанок:

– До сучасної України я ставлюся як митець. Бог наділив нашу країну співочим талантом. Тому мої героїні купаються в музиці і танку. Це жінки, які живуть у Черкасах, які позували мені.

На диво-писанці черкаської художниці жінки полинули у танок (ФОТО), фото-2

Фото Тетяни Черевань, Фейсбук

Диво-писанка Тетяни Черевань вже в Києві, де з 23 квітня по 5 травня виставлятиметься на Софійській площі. Організатори арт-перфомансу обіцяють писанкам експонування не тільки в Україні, а й за кордоном. От тільки до Черкас цей витвір мистецтва вже не повернеться – такі умови договору. 

Організатори фестивалю обіцяють учасникам визначення найкращих у трьох номінаціях. Бажаємо нашій Тетяні Черевань перемоги!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаська художниця #Тетяна Черевань #диво-писанка #жінки полинули у танок
Оголошення
live comments feed...