Як у Черкасах «Селена» забрала землю у вчителів (ФОТО, ВІДЕО)

«Селена» – богиня Місяця. Це в давньогрецькій міфології. А в Черкасах – це готельно-спортивний комплекс, має статус «Центру олімпійської та параолімпійскої підготовки України». Знаходиться у мальовничих місцях біля Дніпра у с. Свидівок. Поряд із «Селеною» розташована база відпочинку вчителів. За майно цієї бази – більш ніж півсотні будинків – понад 8 років судяться департамент освіти і члени кооперативу «Дніпро-2003». І поки вони собі судяться, «Селена» оформила договір оренди на землю бази вчителів. Як так сталося, спробувало розібратися у ситуації Громадське ТБ: Черкаси.

Хронологія подій

Міська база відпочинку вчителів створена у 1969 році. У 1995-му управлінню освіти видано державний акт на право постійного користування землею площею 1,67 га для розміщення бази відпочинку.

Оскільки коштів доглядати за базою у міста не було, у 2003 році тодішній начальник управління освіти Анатолій Депутат уклав договір про спільну діяльність із громадською організацією «Обслуговуючий кооператив «Дніпро-2003». Договір передбачав, що управління освіти та члени громадської організації спільно утримуватимуть майно, доглядатимуть територію і ремонтуватимуть будиночки бази вчителів.

Через 2 роки Свидівоцька сільська рада надала дозвіл на оформлення кооперативом «Дніпро-2003» права приватної власності на нерухоме майно бази відпочинку вчителів. А в 2007 році та ж сама сільська рада ухвалила рішення скасувати державний акт на постійне користування землею, виданого управлінню освіти.

«У 1991 році на цю базу ніхто не приїжджав, на цій базі жили цигани, жили бомжі, відімкнули трансформатор. Коли люди зрозуміли, що воно все псується, стали своїми руками щось будувати, тут уже прокинувся департамент освіти» – говорить один із членів кооперативу.

Із 2007 року і до сьогодні департамент освіти і члени кооперативу судяться за майно бази – за 54 деревʼяні будинки.

В ухвалі Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2012 року зазначено, що сільська рада перевищила повноваження, надаючи дозвіл на приватизацію майна членами кооперативу.

У 2012 році майно кооперативу, вже 66 будиночків, продають на аукціоні як арештоване за борги. Причина: кооператив заборгував приватному підприємцю за судові витрати більш ніж півтори сотні тисяч гривень. Будиночки на аукціоні придбали самі члени цього кооперативу.

Наразі міська рада оскаржує результати прилюдних торгів в апеляційному суді області.

І поки члени кооперативу і департамент освіти загрузли у судових чварах про те, кому ж належать будиночки, всю землю бази, а це 1,67 га, разом із будиночками на початку лютого цього року віддали в оренду ТОВ «Селена».

акт_приймання_передачі

Як так сталося, що Свидівоцька сільська рада, яка раніше незаконно, як стверджують суди, неодноразово надавала дозвіл кооперативу оформити право власності на будинки вчителів, віддала землю «Селені»?

Світлана Вовк, сільський голова с. Свидівок: «Депутати одноголосно сказали: «Хай оформляє «Селена» і платить. У нас від «Селени» йдуть і туристичний збір. Всі податки. Вони нам платять такий прибуток. А від цієї бази в нас тільки одні проблеми постійно були».

12 березня на сайті Черкаської міської ради опубліковано заяву колишнього міського голови Черкас Сергія Одарича. Згідно з нею у травні 2015 р. Одарич одноосібно відмовився від цієї земельної ділянки на користь ТОВ «Селена».

Заява_про_відмову

Одарич від цієї заяви відрікся і навіть подав заяву до київської поліції.

Сергій Одарич, колишній міський голова Черкас: «Я не підписував цей документ. Є ціла низка підстав і доказів, які це підтверджують».

У заяві до поліції він стверджує: документ із відмовою від землі на користь «Селени» – підробка. Адже і назва сільської ради неправильна – Свидівська, а не Свидівоцька, і підпис не його, і посада, вказана в заяві, неправильна, і бланк заяви використаний давно, ще у 2012 році, і перебував він у цей час в Черкасах, а не в Києві.

Світлана Вовк, сільський голова с. Свидівок: «Ось ми вчора були в юриста в Черкасах. Вона глянула, каже, даю вам 100 процентів, що це дійсно печатка міської ради»

Ми спробували звʼязатися із київським нотаріусом Олександром Перевертуном, який нібито посвідчував заяву Одарича. Однак вказані в інтернеті телефони не відповідають. До того ж, нотаріус Перевертун значиться в базі як «чорний». На сайті ТСН є свідчення, датовані 2013 роком, що він підробив документи і позбавив помешкання киянку.

Але і це ще не все. Окрім сумнівної відмови, завіреної “чорним” нотаріусом, «Селена» надала у сільраду документи про те, що в неї є майно на базі вчителів.

Світлана Вовк, сільський голова с. Свидівок: «На сьогоднішній день вони нам показали документи, що в них є майно там. «Селена».

Ці документи – копії технічних паспортів, виданих черкаським БТІ у 2013 році. Інших правовстановлюючих документів про те, коли і в кого «Селена» придбала будинки, сільрада нам не показала.

Ми перевірили, чи справді в «Селени» є майно на базі вчителів. За даними державного реєстру прав на нерухоме майно, за адресою Дахнівська, 9 зареєстровано майно 3 приватних осіб, в тому числі і теперішнього голови кооперативу Володимира Новгородченка. Він разом із колишнім директором департаменту екології та безпеки населення Черкаської міськради Юрієм Підгорецьким і засновником підриємства «Автомир-Черкаси» Олександром Волощенком у 2009-2010 роках відсудили 3 будиночки й оформили на них право власності.

Володимир Новгородченко, керівник обслуговуючого кооперативу «Дніпро-2003»: «Ми такого й не чули, почули, що голова сказала, що ваші будиночки вже продані. Але ми це вперше чуємо»

У «Селени», згідно з реєстром, майна на базі немає. Тобто документи «Селени» про те, що вона володіє майном там, також сумнівні.

Олена Хотіна, завідувачка юридичного сектора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради: «Чому Свидівоцька сільська рада не перевірила ці документи. Вона знала, ми, департамент освіти, з ними судимося особисто 5 років. Чому вони не звернулися особисто до нас, не зателефонували? Теж виникає питання»

Зухвале у цій історії – не лише халатність сільської ради і ймовірне підроблення документів. Відразу після укладання договору оренди на землю бази вчителів директор «Селени» Олег Чуйко запросив членів кооперативу, за їхніми словами, на зустріч.

Володимир Новгородченко, керівник обслуговуючого кооперативу «Дніпро-2003»: «Ми з ним поспілкувалися і він сказав, що оскільки було витрачено дуже багато коштів, ми хочемо ці діляночки для вас просто продати. І приблизна сума буде десь 3 тис. доларів сотка»

У розпорядження «Громадського» потрапив аудіозапис, на якому голос, схожий на голос директора «Селени» Олега Чуйка, переконано говорить про те, що невдовзі він збирається приватизувати землю бази, і просить членів кооперативу не заважати йому це зробити.

Голос, схожий на Олега Чуйка, директора «Селени»:

«У «Селени» новий власник рік назад змінився, і скажемо так при покупці «Селени» одна з умов продажу була враховувати якісь затрати, які відбулися в часи попередніх власників. Вони витрачали гроші на те, щоб купити базу вчителів.

Новий власник незацікавлений в тому, щоб когось звідти виганяти. Ми розуміємо, що мабуть, почнуться в нас якісь суди, претензії, гризня , війни. Нікому це не треба.

Тому у нас є пропозиція. Ми не хочемо на цьому заробляти гроші. Ми хочемо повернути свої гроші назад. Тому що сума була витрачена «прілічная» і зараз, мабуть, ці гроші дорожче рази в три, ніж 4 роки тому. Є пропозиція якось з вами домовитися, придумати якусь систему, щоб ви не хвилювалися, щоб ми не хвилювалися. Не заважайте нам приватизувати цю всю земельну ділянку, ми паралельно робимо генеральний план з урахуванням того, в кого де який будинок. Продаємо вам уже державний акт на право власності. Ви будете чесні покупці.

Повернути нам потрібно 450 тисяч доларів за всю ділянку. Ми рахували там… сервітути. Скажемо так, щоб було простіше, 3 тис. доларів сотка. Ви отримаєте на руки державний акт на право власності».

Тим же, хто не погодиться на пропозицію, голос на записі пропонує такий варіант:

Голос, схожий на Олега Чуйка, директора «Селени»:

«Або якщо не захочуть “скидуватися”, ми звертаємось у виконавчу службу, зносимо ці будинки і виходимо з цими ділянками на ринок, і продаємо. Чи потрібні вам чужі люди?»

Ми намагалися звʼязатися з директором «Селени» й запитати, звідки взялася відмова Одарича та документи на майно бази вчителів. Його представники повідомили, що в Черкасах керівник спорт-готелю буває нечасто і пообіцяли, що він звʼяжеться з нашою редакцією. Однак за півтора тижні з нами ніхто так і не звʼязався.

Чим закінчиться ця історія?

Сільський голова Свидівка Світлана Вовк бачить таке розвʼязання ситуації – міськрада подає до суду на розірвання договору оренду із «Селеною», а землю віддають членам кооперативу.

Світлана Вовк, сільський голова с. Свидівок: «Сьогодні я була в Анатолія Васильовича, і Овчаренко там був. Ми з ними домовилися, що ми зробимо все, щоб дачний кооператив мав свою землю. Так що якщо міська рада піде на зустріч і вони дадуть добро самі, відмовляться від землі на користь дачного кооперативу, то ми тільки «за».

Міський голова Анатолій Бондаренко підтверджує, що зустрічався зі Світланою Вовк із цього питання, але віддавати членам кооперативу землю бази вчителів не обіцяв.

Обіцяв він це зробити не на посаді мера, а ще будучи кандидатом на цю посаду, у 2014 році. Тоді він критикував Одарича за те, що той хоче забрати землю у членів кооперативу.

Анатолій Бондаренко, міський голова Черкас: «На сьогоднішній день, якщо там є майно територіальної громади і майно відділу освіти, воно повинно належати їм. А подальшу долю цього майна приймає виключно сесія Черкаської міськради. І я не готовий відмовлятися, тому що в мене немає таких повноважень. Це виключно компетенція Черкаської міської ради».

Правоохоронці вже розбираються, чи підписував Одарич відмову від бази, чи підроблювали документи і хто це робив. Поліція порушила кримінальну справу за статтею 364 Кримінального кодексу України за фактом зловживання службовим становищем службовими особами Черкаської міської ради.

Громадське ТБ: Черкаси
Черкаси «Селена» забрала землю у вчителів
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Протягом січня-травня 2019 року заробітна плата жителів Черкаської області росла, порівняно з відповідним періодом минулого року, на 19,9 % і становила в середньому 8 280 грн. Серед видів економічної діяльності найвищий розмір заробітної плати мали працівники державного управління й оборони, обов’язкового соціального страхування – 11 669 грн, фінансової та страхової діяльності – 11 319 грн, транспорту – 9 976 грн, повідомили в ОДА. Важливим питанням є пога...
Суспільство
Це пов’язано з проведенням чемпіонату України зі спортивного орієнтування. У Черкасах тимчасово буде заборонено рух транспорту 21 липня з 10.00 до 13.00 години вулицею Героїв Майдану між заїздами до будинку № 8 та до Черкаської загальноосвітньої школи № 32, повідомили в мерії. Відповідне рішення ухвалив виконавчий комітет Черкаської міської ради. Керівнику Федерації спортивного орієнтування України доручили встановити необхідні дорожні знаки, схеми об’їзді...
Суспільство
Виконавчий комітет Черкаської міської ради ухвалив рішення щодо заборони отримання благодійної допомоги у грошовій формі закладами охорони здоров’я комунальної форми власності міста. Таке обмеження стосується винятково пацієнтів та членів їх родин, з яких віднині в закладах охорони здоров’я комунальної форми власності міста заборонено збирати  кошти у будь-якій формі (готівковій, безготівковій) у вигляді благодійних (добровільних) внесків, повідомили у мер...
Суспільство
В Умані відкрили нову «Сучасну Софіївку» в стилі єдиного в Східній Європі фентезі-парку. Нині «Софіївка» дарує відвідувачам унікальні композиції та арт-об’єкти, де дивовижний світ української культури та міфології поєднався зі світом древнього Сходу. Світломузична арт-інсталяція з портретом Софії Потоцької, інноваційне 3D-мапінг шоу «Душа лісу», стилізована вхідна група, поряд з якою представлені картини з періодами розвитку «Софіївки», оглядовий майданчик...
Суспільство
Протягом тижня у Черкаській області зареєстрували 62 надзвичайні події. Було ліквідовано 32 пожежі, одну особу врятовано та не допущено знищення вогнем 13 будівель та 3 одиниць техніки. На пожежах загинула 1 особа, ще дві  отримали травми. За оперативними даними, збитки становлять 660 тис. грн, повідомили в ГУ ДСНС у Черкаській області. Сапери аварійно-рятувального загону спецпризначення здійснили 7 виїздів, у ході яких виявили та знищили 24 вибухонебезпеч...
Суспільство
Малорухомий холодний атмосферний фронт зумовить завтра, 16 липня, нестійку погоду з періодичними дощами та грозами. В окремих районах можливі град і шквали 15-20 м/с. Хмари заважатимуть денному сонячному прогріву, тому температура не перевищить +23... +25º. Вночі буде достатньо тепло +10... +15º. Така нестійка погода протримається до четверга, повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань. Надалі до керування погодою приступить виступ зах...
Суспільство
Із початку 2019 року близько 230 жителів міста в Черкасах захворіли на кір, 60 % із них – дорослі. Про це повідомили у мерії. "У порівнянні з минулим роком кількість тих, хто захворів, зросла в десятки разів. Лише вісімнадцять відсотків із усієї кількості хворих мали щеплення. Вакцина в нас є, графіки стосовно вакцинації дітей в обов’язковому порядку складені й ми дотримуємося їх. Загалом в нас є проблема «керованих» імунних інфекцій. Пов’язано це з тим, щ...
Суспільство
Координати основних рекреаційних пунктів у лісах Черкащини можна знайтии на карті Google maps. Переглянути рекреаційні пункти можна за посиланням тут, повідомили в ОДА. В лісах, підпорядкованих обласному управлінню, функціонує понад 200 рекреаційних пунктів різної пропускної спроможносіє. Вони зазвичай розміщуються в найбільш відвідуваних місцевими жителями ділянках лісу, або ж вздовж трас та автомагістралей. Робота щодо створення рекреаційних пунктів трив...
Новини компаній
Український стартап www.mofy.life цілий місяць дарує подарунки в честь Дня народження компанії. У липні Їм- 4 роки. Компанія пройшла шлях від маленького стартапу до міжнародного онлайн-сервісу для збереження особливих моментів! У соцмережах Mofy.life запустили #Mofy_Birthday_Fest - 10 фактів / історій про компанію, купа подарунків і святкових знижок. А для наших читачів знижка діє вже зараз. Збережіть найяскравіші моменти з Mofy.life. Катерина Файновская,...