• Головна
  • У Черкасах родинам учасників АТО допомагають відновити внутрішню рівновагу
11:00, 31 березня 2016 р.

У Черкасах родинам учасників АТО допомагають відновити внутрішню рівновагу

Вже більше півроку при ГО «Волонтер Черкащини» працює клуб психологічної підтримки для родин учасників АТО «Ольвія», інформує Час-Ч.

«Назва «Ольвія» була обрана не випадково. У перекладі з грецької мови «Ольвія» означає «щаслива», - пояснює психолог, постійний коуч групи Вікторія Дорошенко.

Заняття мають терапевтичний характер. Вже сформувалася постійна група з дружин, мам і подруг військових, проте для нових учасниць двері завжди відкриті.

Психолог Вікторія Дорошенко під час занять застосовує різні підходи. Всі вони спрямовані на одне: допомогти учасницям відновити внутрішній спокій, знайти рівновагу і гармонію. «Якщо порівнювати з тим, як тільки я почала відвідувати заняття, то, на мій погляд, зміни в мені відбулися очевидні», - зізнається одна з учасниць групи (ім’я не називаємо з етичних міркувань).

Під час останнього заняття був застосований метод тілесно-орієнтованої терапії. Учасниці виконували активні вправи, які допомагають знизити рівень агресії, збалансувати свій стан, працювали дівчата з метафоричними образами. У процесі роботи не обійшлися й без сміхотерапії.

Під час заняття по роботі з негативними емоціями «Я спокійна! СТОП тривога!»  учасниці групи обговорили, чому важливо боротися зі своїми негативними емоціями. На їх запитання Вікторія Дорошенко дала обґрунтовану відповідь. «Коли людина починає скаржитися на погане самопочуття, медики фіксують у неї вірусні чи інфекційні захворювання.  А от психологи фіксують у людини психологічні віруси - негативні емоції та почуття. І якщо вчасно не навчитися протидіяти їм - то загальний стан здоров"я буде погіршуватися з кожним днем, з кожною хвилиною, секундою», - говорить фахівець. Вона додає: «Це природньо - відчувати злість, гнів, ненависть, заздрість, ревнощі, інші негативні почуття. Але, на привеликий жаль, всі ці емоції, разом з образою, знищують наше здоровя! Сумно, що багато хто з дорослих думає що це правильно ненавидіти своїх кривдників. Дехто вважає, що жити з образою на когось - це нормально. Я завжди порівнюю негативні емоції з алкоголем та наркотиками. Останні - призводять до повільної смерті. Так от і негативні емоції роблять теж саме з людиною».

«Вже давно настав час навчитися бути сильнішим за свої негативні звички та негативні емоції і наповнити душі чистими і світлими почуттями», - наголошує Вікторія Дорошенко.

Активісти ГО «Волонтер Черкащини» звертаються до всіх жінок, подруг, мам учасників АТО: якщо ви відчуваєте, що втрачаєте психологічну рівновагу, часто відчуваєте гнів і роздратування, не можете знайти позитивний ресурс – запрошуємо вас приєднатися до нашої групи психологічної підтримки «Ольвія». Довідки за телефоном 063-317-36-97.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси #родини учасників АТО #допомагають #відновити внутрішню рівновагу
Оголошення
live comments feed...