• Головна
  • З 1 квітня 2016 року діятиме нова форма податкової накладної
11:14, 29 березня 2016 р.

З 1 квітня 2016 року діятиме нова форма податкової накладної

Державна податкова інспекція у м. Черкасах доводить до відома платників ПДВ, що з 1 квітня 2016 року набирає чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.12.15 р. № 1307 «Про затвердження форми податкової накладної та Порядку заповнення податкової накладної».

Зокрема, у новій формі накладної виключено дані про місцезнаходження покупця/продавця, номер телефону, вид цивільно-правового договору, форму проведених розрахунків. В той же час з’явилися графи для відображення постачання/придбання товарів/послуг філією (структурним підрозділом), яка фактично є стороною договору від імені головного підприємства - платника податку.

Окремо зазначено, що податкова накладна заповнюється державною мовою, графи, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками, цифрові реквізити заголовної частини податкової накладної (дата складання, порядковий номер, номер філії (структурного підрозділу)), не повинні містити жодних інших знаків та символів.

Оновлена форма податкової накладної містить 2 розділи:

- Розділ А (рядки І-Х) - вносяться узагальнюючі дані за операціями, на які вона складається, зокрема, загальна сума ПДВ, обсяги постачання та інформація щодо зворотної тари (у разі її наявності);

- Розділ Б, у якому зазначається інформація про товари/послуги, за якими проведена операція, за якою складається ПН.

При цьому у табличній частині з’явилась нова графа 8 «Код ставки ПДВ».

У новому Порядку також прописані правила оформлення зведеної податкової накладної під час нарахування компенсуючих податкових зобов’язань за пп.198.5 ПКУ. У таких зведених податкових накладних у графі "Отримувач (покупець)" слід зазначати власне найменування (П.І.Б.), у рядку "Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)" - умовний ІПН "600000000000", а у верхній лівій частині - відповідний тип причини.

Звертаємо увагу на нормативні вимоги стосовно методики формування порядкового номеру податкової накладної, а саме, порядковий номер податкової накладної:

- не може починатись на "0";

- має містити лише цифрові значення, тобто не повинен містити літер чи інших символів. У клітинках порядкового номера, що не заповнюються, нулі, прочерки та інші знаки чи символи не проставляються;

Порядковий номер податкової накладної має складається з двох частин:

- у першій частині (до знака дробу) проставляється порядковий номер, який відповідає послідовному номеру складеної платником податкової накладної протягом певного періоду. Нумерація складених податкових накладних ведеться платником ПДВ у довільній формі та порядку, але слід враховувати, що не допускається складання за однією датою податкових накладних з однаковим порядковим номером;

- у другій частині (після знака дробу) проставляється код виду діяльності, що передбачає спеціальний режим оподаткування (код 2 або 3), або код, що передбачає складання податкової накладної оператором інвестору за багатосторонньою угодою про розподіл продукції (код 5).

Згідно з п. 3 нового Порядку, усі податкові накладні підлягають реєстрації в ЄРПН за формою, чинною на день такої реєстрації.

Таким чином, з 1 квітня 2016 податкові накладні та/або розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН за новою формою (затвердженою наказом №1307) незалежно від дати їх складання: до 01.04.2016 чи після 01.04.2016 (за умови дотримання інших вимог щодо реєстрації в ЄРПН).

Наказ №1307, Порядок заповнення податкової накладної можна прочитати та форму податкової накладної завантажити за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0137-16

У зв’язку з наближенням дня набрання чинності нової форми податкової накладної, ГУ ДФС у Черкаській області підготувало спеціальний відео огляд, як змінилась форма податкової накладної, які особливості її заповнення та правила реєстрації у ЄРПН з 1 квітня. Відео можна переглянути після 15-45 год. 28.03.2016 на спеціальному каналі проекту «Допомога платнику» в YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCKJFJnNkoRLlDwMm0nUi8Nw

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податкова накладна 2016 #новий порядок заповнення
Оголошення
live comments feed...