• Головна
  • Олег Стадник: У лікарнях Черкас замість медичної реклами з’являться інформаційні дошки
13:33, 24 березня 2016 р.

Олег Стадник: У лікарнях Черкас замість медичної реклами з’являться інформаційні дошки

Директор Департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міськради Олег Стадник обіцяє, що до кінця місяця у лікарнях міста з’являться інформаційні куточки, звідки пацієнти зможуть дізнаватись про наявні у відділеннях ліки, про витрачання благодійних коштів та іншу важливу інформацію, пише Провінція.

- Днями ми провели перевірки стану відділень лікарень міста і були вражені кількістю медичної реклами на стінах. Тож відтепер медичної реклами там не буде, а будуть інформаційні дошки, на яких буде розміщено внутрішньолікарняну та загальноміську важливу для хворих, медичну інформацію, - повідомив директор Департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Черкаської міської ради Олег Стадник. - До кінця місяця у кожній черкаській лікарні з’являться інформаційні куточки, звідки пацієнти зможуть дізнаватись про наявні у відділеннях ліки, про витрачання благодійних коштів та про можливість у перший день госпіталізації лікуватись безкоштовно.

Олег Стадник запевнив, що впровадження безкоштовного лікування хворих у їх перший день у лікарні не позначиться на розмірах благодійних внесків для решти пацієнтів (але це стосується тільки мешканців міста).

- Благодійні внески не зростуть, оскільки ці 3 мільйони 600 тисяч гривень були виділені додатково, - пояснив директор департаменту. – Левову частку із них – понад 2 мільйони – буде спрямовано на лікувальний заклад із найбільшою кількістю невідкладних станів: Третю міську лікарню швидкої допомоги. За нею йтиме дитяча міська лікарня, інфекційна лікарня, Перша міська лікарня (де також є кілька ургентних відділень) та міський пологовий будинок "Центр матері та дитини".

Олег Стадник констатував, що нині вартість одного дня лікування невідкладних хворих у лікарнях міста складає 20 млн. грн. – це сума, яку нині виділяють на медикаменти на всю галузь на рік. Тому поточні витрати - реактиви, прання, дезінфікуючі засоби, ліки – частково фінансуються за рахунок благодійних внесків черкащан. Перевірити їх вартість відвідувачі поліклінік можуть біля реєстратур, де розміщено переліки маніпуляцій та процедур - і сум благодійних внесків, які можуть попросити у лікарні.

Олег Стадник нагадав про етапи забезпечення максимальною антикорупційністю і прозорістю процесу сплати благодійних внесків пацієнтами ще з 2012 року, коли було видано наказ про порядок збору та реєстрації благодійних внесків, у кожному лікувальному закладі визначено єдину особу (економіст або бухгалтер), що має право приймати внески пацієнтів, а згодом було введено і касові апарати, а потім – і встановлено (на умовах оренди) банківські термінали для сплати благодійних внесків безпосередньо на рахунок лікарні. Торік, у рамках проекту «Протидія поборам – за безкоштовну медичну допомогу», лікарні міста угодами із благодійними фондами підтвердили забезпечення прозорості витрачання коштів, які сплачують пацієнти.

Відслідкувати рух благодійних коштів кожен черкащани може через сайт Департаменту або конкретної лікарні – свої сайти нині уже мають усі 15 лікувальних закладів міста. Крім того, що дуже важливо - там є інформація про наявність ліків у лікарнях міста та загальний кошторис закладу (суми виділених йому коштів та цілі, на які їх буде витрачено).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Олег Стадник #у лікарнях Черкас #з’являться #інформаційні дошки
Оголошення
live comments feed...