• Головна
  • Ультиматум «Черкасиобленерго»: тиждень на пошук ресурсу
09:55, 23 березня 2016 р.

Ультиматум «Черкасиобленерго»: тиждень на пошук ресурсу

Ультиматумом для енергопідприємства завершилася нарада в Черкаській ОДА. У вівторок воно мало оприлюднити алгоритм дій, як бути з податковими накладними. Їх «Черкасиобленерго» не виписує ще з торішньої осені. Йдеться вже про суму в 58 млн грн. У бізнесу уривається терпець.

У «Черкасиобленерго» в нинішній ситуації винуватять законодавців і НКРЕ. Перші, мовляв, ніяк не внесуть потрібні зміни до Податкового кодексу. А Нацкомісія не дає підприємству розпоряджатися коштами.

– Питання не в тому, що ми не хочемо виписувати податкові накладні, ми не можемо цього робити, – стверджує в.о. голови правління ПАТ «Черкасиобленерго» Світлана Кузьмінська. – І це проблема не тільки Черкаської області, а й низки інших. Нашими коштами натепер розпоряджається НКРЕ. Він постановив, що ми працюємо за нульовим алгоритмом, тобто автоматично перераховуємо гроші від споживачів на ДП «Енергоринок». Ми зверталися до НКРЕ, щоби це змінити. Однак поки результату немає.

Такі пояснення не влаштовують представників черкаського бізнесу. Вони й далі певні: монополіст штучно провокує кризову ситуацію. Нині чекали почути від «Черкасиобленерго» чіткий алгоритм дій. Саме про це домовлялися на минулотижневій зустрічі. Золотоніські підприємці взагалі налаштовані радикально: уже через два тижні планують розпочати акції протесту біля «Черкасиобленерго».

– Я порушуватиму це питання на найвищому рівні, – зауважує голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – У цій ситуації влада є арбітром між двома сторонами конфлікту. Поки ми фактично стримуємо підприємців від радикальних дій. Але градус напруги щоденно зростає. Бізнес не може розвиватися та реалізувати своє законне право на відшкодування ПДВ. Про які гарантії для інвесторів можна говорити за таких умов?.. Окрім того, маємо ще одну проблему: «Черкасиобленерго» зараз не спрямовує кошти на технічне обслуговування своїх об’єктів. А це може спричинити надзвичайну ситуацію в області. Тому це питання невдовзі ми розглянемо ще й на профільній обласній комісії з подальшими наслідками.

Опісля півторагодинних дискусій учасники наради озвучили вимогу до «Черкасиобленерго»: за тиждень знайти ресурс і таки почати виписувати податкові накладні. Інакше підприємці діятимуть на власний розсуд. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкасиобленерго #податкові накладні #ультиматум
Оголошення
live comments feed...