• Головна
  • Черкаські фахівці розповіли, з якими залежностями повертаються бійці із зони АТО
16:11, 18 березня 2016 р.

Черкаські фахівці розповіли, з якими залежностями повертаються бійці із зони АТО

Кожен десятий військовий, який повернувся із зони АТО має проблеми з алкоголем, а кожен сотий – наркозалежний. Про це свідчить офіційна статистика. Проте реальне життя подекуди збільшує обидві цифри втричі. Про це сайту vikka.ua повідомив психолог Черкаського обласного наркологічного диспансеру Олександр Яківець.

"Незважаючи на соціальні гарантії держави про безоплатне лікування учасників АТО, кошти на проходження реабілітації в наркодиспансерах їм не виділяють. Галузь фінансується за остаточним принципом", – зазначив психолог.

За словами Олександра Яківця, до наркотичних засобів у зоні АТО звертаються ті люди, хто вже має наркотичну залежність. Вживають наркотики і ті, хто до поїздки в зону АТО мав досвід прийому таких препаратів.

"Здебільшого це психостимулятори амфітамінової групи. На території східної України доступ до цих препаратів був завжди. Є й інші препарати", – зазначив фахівець.

За його словами, при поверненні на мирну територію проблеми військових із залежностями поглиблюються. "У них є певний карт-бланш – вони повертаються героями. Ну хто їм що скаже після всього, що вони пережили? Така героїзація не завжди йде на користь. Вони вживають без всіляких побоювань алкоголь, інколи виставляють це з позиції, що усі тепер їм винні", – поділився досвідом психолог.

Реабілітація залежних у наркодиспансері триває 10 днів. 7 з них пацієнт перебуває на медичному лікуванні, на курс психотерапії залишається всього три дні. При цьому, за словами фахівця, повноцінне психологічне лікування має тривати щонайменше три місяці.

Про наявність проблеми із вживанням наркотиків в зоні АТО розповідає і відома черкаська волонтерка Лариса Когут. Та, за її словами, куди більш поширена проблема зловживання алкоголем. "Через те, що на Сході немає активних бойових дій, військові не витримують морально. До цього додається посттравматичний синдром, а у декого і відчуття провини за те, що не вберегли загиблих побратимів", – розповідає волонтерка.

Лариса Когут підкреслює, що багато в чому ситуація із вживанням алкоголю серед військових залежить від командирів. "Є підрозділи, де п’ють багато, але до таких військових і ставлення особливе. На передову таких не відправляють", – повідомила волонтерка.

За її словами, місцеві волонтери ніколи не возять військовим алкоголь, але, на жаль, охочі випити там завжди можуть знайти пляшку. Самі ж військові називають тих, хто зловживає алкоголем, "аватарами" – через синій колір шкіри героїв фільму. "Для таких у зоні АТО передбачений навіть спеціальний шеврон", – каже Лариса Когут .

Вона підкреслює, що після повернення на мирну територію, де військовим потрібно знову воювати, але вже за свої права, бійці АТО стикаються з новими стресами. Знімають їх – хто як може і хоче.

В Україні немає традиції консультування у психолога. Найчастіше військові з невирішеними психологічними проблемами не виводять їх, тримають у собі, а потім "привозять" додому. Так описала проблему психолог Черкаського центру реабілітації учасників АТО Вікторія Дорошенко.

 "У зоні АТО вони перебувають у стресовому стані, один стрес накладається на інший. Тим паче, між боями військові переживають нудьгу, тривогу. В організм постійно виплескується адреналін, який не згасає. Тому військовим потрібні регулярні фізичні навантаження", – зазначила вона.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаські фахівці #розповіли #бійці АТО #повертаються #із залежностями
Оголошення
live comments feed...