• Головна
  • На квітування першоцвітів до Холодного Яру завітала рекордна кількість туристів
08:50, 15 березня 2016 р.

На квітування першоцвітів до Холодного Яру завітала рекордна кількість туристів

Величезна галявина підсніжників квітує в урочищі “Холодний Яр” вже більше двох тижнів. Подивитися на весняні квіти цьогоріч приїхала рекордна кількість туристів з усієї країни. Про те, скільки людей уже побувало у Холодному Яру та чи ретельно охороняють першоцвіти, УНН-Центр розповів директор філіалу “Холодния Яр” Національного історико-культурного заповідника “Чигирин” Богдан Легоняк.

За його інформацією, цього року відвідувачів галявини підсніжників надзвичайно багато завдяки тому, що першоцвіти почали рано квітувати. До того ж, співробітники заповідника стали активно користуватися мережею інтернет і через неї популяризувати свою акцію першоцвітів.

“На сьогодні ми почали задумуватись, як туристів контролювати. Тому що на квіти зараз чимале рекреаційне навантаження і потрібно ситуацію певним чином покращувати. А найкращий варіант — це створення відповідної структури, тобто Національного природного парку “Холодний Яр”. Тоді відповідальні особи будуть зобов'язані вирішувати проблеми першоцвітів на державному рівні і не буде такого безконтрольного відвідування. Треба дбати, щоб турист міг спокійно сюди їхати”, - зазначив Богдан Легоняк.

Загалом, за його словами, відвідуваність Холодного Яру збільшилась за останні 10 років у 10 разів. Люди повертаються до історичних місць і своєї культури.

Щодо охорони підсніжників, то кожного року на два-три тижні студенти-екологи Черкаського національнього університету ім. Б.Хмельницького приїздять їх вартувати.

“Студенти проживають у будинку лісівників. Вони діляться на декілька груп. Чергують по черзі на різних ділянках першоцвітів, бо у нас основних чотири галявини – одна найбільша і три допоміжні”, - сказав краєзнавець.

За одну зірвану квітку передбачено штраф у сумі 49 грн, за торгівлю підсніжниками складчастими — від 1 тис. 700 до 2 тис. 400 гривень. Хоч, за словами Богдана Легоняка, цьогоріч туристи можуть викопувати першоцвіти прямо з цибулинами.

Довідка: Акція “Першоцвіти” у Холодному Яру була започаткована на початку 1990 року. Охороняли ділянки квітів у лісі з року в рік волонтери, активісти різних громадський організацій та інші громадські діячі. З 2002 року керівники філіалу “Холодния Яр” Національного історико-культурного заповідника “Чигирин” співпрацюють із Черкаським національним університетом ім. Б.Хмельницького, а саме кафедрою екології та агробіології.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Холодний Яр #першоцвіти #квітування #рекордна кількість туристів
Оголошення
live comments feed...