• Головна
  • Стіни неврологічного відділення Черкаської дитячої лікарні прикрасили герої мультиків (ФОТО)
16:05, 12 березня 2016 р.

Стіни неврологічного відділення Черкаської дитячої лікарні прикрасили герої мультиків (ФОТО)

Дивовижний світ казкових героїв та персонажів із улюблених мультфільмів «оселився» в коридорах неврологічного відділення міської дитячої лікарні в Черкасах. Над його створенням упродовж тижня працювали більш як півсотні молодих художників.

Серед них – студенти кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Б.Хмельницького, студенти-дизайнери Черкаського державного технологічного університету, бізнес-коледжу, художньо-технічного коледжу, викладачі й вихованці дитячої школи мистецтв, дитячої художньої школи ім. Д. Нарбута, Центру дитячої та юнацької творчості та арт-студії «Глорія».

Як повідомляє прес-служба Черкаської міськради, кожного з майстрів за «значний внесок у створенні комфортного середовища для маленьких черкасців у дитячих закладах міста» відзначили подяками міського голови Черкас Анатолія Бондаренка. Найменші учасники, які долучилися до втілення проекту в життя, отримали від депутата міської ради Олексія Мельника сертифікати на безкоштовне відвідування одного з черкаських розважальних центрів.

Стіни цього медичного закладу розфарбували в рамках соціального проекту "Я хочу жити в кольоровому світі". Серед його ініціаторів – депутат міської ради Олексій Мельник та громадська діячка Світлана Трофімова.

Стіни неврологічного відділення Черкаської дитячої лікарні прикрасили герої мультиків (ФОТО), фото-1

 – Усі малюнки та їхня кольорова гама, зокрема, м’які відтінки фарб, обрані не випадково. Підбирати їх митцям допомагали фахові психологи та лікарі. Враховували специфіку цього відділення. Як би там не було, лікарня асоціюється у дітей із чимось неприємним, тож сподіваємося, що ці казкові персонажі на стінах зменшать стрес у маленьких пацієнтів і допоможуть їм швидше одужувати, – розповів Олексій Мельник. – Ще однією з особливостей цього проекту є те, що для дітей малювали переважно діти. Найменшому з художників – усього 9 років.

Фарби, якими малювали у відділенні, – екологічні, без запаху й без проблем піддаються санітарній обробці. Це фарби німецького виробництва, які придбали в Черкасах. Оригінали сертифікатів відповідності на них передали адміністрації лікарні перед початком розпису.

Стіни неврологічного відділення Черкаської дитячої лікарні прикрасили герої мультиків (ФОТО), фото-2

Схвалює таку ініціативу активістів і директор департаменту охорони здоров'я та медичних послуг Олег Стадник. На його думку, практика розмальовування стін у лікарнях допоможе змінити психологічну атмосферу перебування хворих у відділенні.

– Ось ця візуалізація позитивних героїв із мультиків, безумовно, якісно вплине на стан дитини, – каже він. – Більше того, тут зображені персонажі з тих мультфільмів, які мають щасливий кінець. А це ніби ще раз нагадує маленьким пацієнтам, що все закінчиться, вони повернуться додому здоровими й щасливими! Це гарний досвід, який давно впроваджується у багатьох європейських країнах.

Як зауважила завідувач відділенням, лікар-невролог Світлана Осінська, уже зараз персонал лікарні бачить ефект від цих яскравих і веселих зображень, які «зустрічають» пацієнтів у коридорах закладу.

Стіни неврологічного відділення Черкаської дитячої лікарні прикрасили герої мультиків (ФОТО), фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаська дитяча лікарня #неврологічне відділення #прикрасили #герої мультиків
Оголошення
live comments feed...