• Головна
  • На території заповідного урочища Черкащини виявили сміттєзвалище
12:22, 22 грудня 2009 р.

На території заповідного урочища Черкащини виявили сміттєзвалище

Несанкціоноване сміттєзвалище виявили працівники обласної екологічної інспекції на території державного заповідного урочища "Шаєва гора", що розташоване в межах села Гуляйгородок.

Більш того, нинішній стан об'єкта не відповідає вимогам Закону України "Про природно-заповідний фонд", відсутні інформаційно-охоронні та межові знаки державного зразка. А біля підніжжя заповідної гори в заплаві річки Тясмин ведеться самовільне добування гірської породи – мергелю (площа розкриття становить 20 квадратних метрів).

– За самовільне скидання сміття сума штрафу для порушників повинна становити 3 тисячі 553 гривні. За саме ж забруднення землі буде більша сума. Збитки ми ще рахуємо. Матеріали направимо в прокуратуру, – говорить начальник інспекції Микола Клименко. – Відповідальність за порушення, найімовірніше, нестиме Голов'ятинська сільська рада, на яку і покладено обов'язки слідкувати за тим, щоб територія урочища використовувалася за цільовим призначенням.

За словами ж голови Смілянської районної ради Мар'яни Герасименко, стихійні сміттєзвалища є загальною проблемою області.

– Ми в районі намагаємося узаконювати сільські сміттєзвалища, щоб люди хоча б в одне визначене місце скидали непотріб. Стихійні ж звалища прибираємо один раз на рік у квітні під час очисної кампанії. Робили б це частіше, але не вистачає коштів ні в районної, ні в сільської влади. У ближчих до міста селах запроваджуємо організований збір сміття комунальними машинами. Однак не всі люди готові платити за вивезення сміття, – говорить Мар'яна Володимирівна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...