• Головна
  • Міністр культури України візьме участь у відкритті виставки ілюстрацій до творів Шевченка
09:03, 9 березня 2016 р.

Міністр культури України візьме участь у відкритті виставки ілюстрацій до творів Шевченка

Вперше на батьківщині Тараса Шевченка відкриється виставка унікальних ілюстрацій до творів Кобзаря українського митця Івана Їжакевича.

9 березня,  у день народження  Великого поета,  у Національному  заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка», в Літературно-меморіальному  музеї Т.Шевченка  відкриється  виставка із фондів Національного музею  Тараса Шевченка (м. Київ) під назвою «З доріг життя, сховавши втому, я в отчий край вернувсь назад».

Як повідомила прес-служба Міністерства культури України, у відкритті виставки унікальних ілюстрацій  до творів Тараса Шевченка візьме участь Віце-прем'єр-міністр - Міністр культури України В'ячеслав Кириленко.

Виставка представить 28 найкращих художніх робіт відомого українського живописця, письменника і графіка  Івана Їжакевича, які зберігаються у фондах Національного музею Траса Шевченка.

Значна частина творчості Івана Їжакевича пов’язана з ім’ям  Кобзаря. Він створив більше 200  ілюстрацій  до видань «Кобзаря»  Тараса Шевченка, для будинку-музею Шевченка  малював картини «Гайдамаки в Умані», «Перебендя», «Зустріч Т. Шевченка з сестрою Яриною», «Похорон Шевченка» та — одну з найкращих — «Мені тринадцятий минало», сюжет якої пов'язаний з автобіографічними рядками поета.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Батьківщина Тараса Шевченка #9 березня #відкриття виставки ілюстрацій до творів Шевченка #Міністр культури України
Оголошення
live comments feed...