• Головна
  • Юні художники прикрашають дитячі лікарні Черкас яскравими малюнками (ФОТО)
14:26, 3 березня 2016 р.

Юні художники прикрашають дитячі лікарні Черкас яскравими малюнками (ФОТО)

Замість одноманітних та "нудних" стін – привабливі й барвисті малюнки. У Черкасах стартував новий соціальний проект «Я хочу жити в кольоровому світі». Молоді художники взялися розфарбовувати коридори дитячих лікарень, реабілітаційних центрів та навчально-виховних закладів міста. Усе заради того, щоб порадувати маленьких відвідувачів і зробити їхнє перебування в подібних місцях приємнішим.

Зініціювали такий проект депутат міської ради Олексій Мельник та громадська діячка Світлана Трофімова.

Черкаський обранець, який також опікується ДГО «Індіго», переконаний: казкові герої, які «оселилися» у медичних закладах, подарують малечі гарний настрій і, більше з тим, – сприятимуть якнайшвидшому одужанню.

– Зазвичай, коли діти потрапляють у лікарню, їх охоплює відчуття страху й дискомфорт. Натомість, завдяки таким яскравим малюнкам, нам хотілося б змінити ту, дещо важку лікарняну атмосферу, на більш теплу й затишну, – розповів Олексій Мельник. – Разом із тим, хочеться, щоб дітлахи, які вимушені впродовж тривалого часу перебувати в медичних закладах, роздивляючись малюнки на стінах, більше посміхалися і їм було тут значно цікавіше.

За інформацією прес-служби Черкаської міськради, розпочали втілювати проект у життя з розпису стін неврологічного відділення Черкаської міської дитячої лікарні. За рік через це відділення проходить від 600 до 800 маленьких пацієнтів. Їхній вік – від одного до 18 років.

Над створенням затишку в коридорах цього відділення працює близько тридцяти юних майстрів. Там малюють персонажів відомих казок та сучасних мультфільмів. Усі ескізи попередньо погодили з колективом відділення. На думку завідувача відділенням, лікаря-невролога Світлани Осінської, яскраві малюнки в дитячих відділеннях допомагатимуть маленьким пацієнтам переживати стрес від перебування в лікарні.

Юні художники прикрашають дитячі лікарні Черкас яскравими малюнками (ФОТО) (фото) - фото 1

Юні художники прикрашають дитячі лікарні Черкас яскравими малюнками (ФОТО) (фото) - фото 1

– Ми з радістю відгукнулися на таку ініціативу. Ці веселі зображення персонажів із улюблених мультфільмів підніматимуть настрій дітям, які перебувають у нас на лікуванні, вони будуть відчувати себе більш спокійними, – розповіла Світлана Павлівна. – Єдине прохання, яке ми висловили, це те, щоб зображення на стінах були не занадто яскраві й втілені в ніжних, пастельних тонах. Крім того, малюнки попросили зробити на такому рівні, щоб дитячі очі могли повністю бачити малюнок.

Наразі до проекту з розпису стін у лікувальних закладах долучилося вісім навчальних закладів міста, серед яких є і ВНЗ, і дитячі художні школи, й студії. Усі вони працюють на волонтерських засадах – за покликом душі. Одна з таких – студентка Черкаського державного бізнес-коледжу Олександра Гончарова. Дівчина зізнається: сама з дитинства не любить бліді лікарняні стіни, тож коли дізналася про такий проект – із радістю долучилася.

– Мені захотілося долучитися до розфарбовування стін у цих закладах, щоб зробити для дітей цей світ трішки яскравішим і наповнити його чимось чарівним, – розповіла дівчина.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси #дитячі лікарні #юні художники #прикрашають #яскраві малюнки
Оголошення
live comments feed...