• Головна
  • На Черкащині навала снігу завдає проблем городянам
15:09, 21 грудня 2009 р.

На Черкащині навала снігу завдає проблем городянам

У переддень свята Святого Миколая Черкаси, як і решту міст України, накрила снігова хуртовина, яка завдала значного клопоту комунальникам.

Почали розчистку снігових завалів 17 грудня. Проте за браком необхідної кількості прибиральної спецтехніки, повністю усунути наслідки заметілі вдалось не скрізь. Аби покращити ситуацію в боротьбі зі стихією, влада Черкас заручилась підтримкою ряду суміжних підприємств, які мають у своєму арсеналі відповідну техніку.

За словами заступника міського голови Андрія Дзюби, починаючи з минулого четверга, щодня на прибирання снігу в Черкасах виходить 20 одиниць спеціальної техніки (з них: 7 – комбінованих дорожніх машин, 5 – плужно-щіточних, 4 – тракторних щітки, 3 – піскорозкидачі та 2 – автогрейдери). Уся ця техніка належить КП "Черкаське експлуатаційне лінійне управління автомобільних шляхів", яке слідкує за станом доріг в місті, займаючись їх прибиранням, в тому числі – від снігу та льоду.

У дворах житлових масивів ці функції закріплені за Службами утримання будинків та безпосередніми власниками будівель. Варто наголосити, що останні не надто переймаються станом прилеглої до їх будинків території і всупереч Правилам благоустрою не бажають розчищати снігові "хащі" поблизу власних домівок, створюючи тим самим суттєвий клопіт пішоходам.

Андрій Миколайович зауважує, що існуючих ресурсів спецтехніки не вистачає для одночасного прибирання по всьому місту. (Для цього за підрахунками фахівців потрібно близько сорока спеціальних снігозбиральних машин вартістю у кілька десятків мільйонів гривень). Тому комунальники змушені вдаватись до своєрідного "компромісу безпеки" щодо першочерговості виконання робіт з розчищення наслідків зимової негоди. Насамперед увага дорожніх служб зосереджувалась на центральних автошляхах, магістралях з пожвавленим рухом, перехрестях, спусках, велелюдних вулицях і площах.

– Проте вже цього тижня снігових насипів у місті поменшає, – запевняє заступник міського голови, – оскільки вже вдалось досягти домовленостей з окремими спеціалізованими підприємствами Черкас (як-то "Черкаським ремонтно-будівельним управлінням", "Шляхбуд" тощо) щодо оренди на період зимових хуртовин спецтехніки, яка може використовуватись для розчищення міських доріг і тротуарів.

Щоденно на автошляхи та тротуари Черкас комунальники висипають близько 400 тонн соляно-піщаної суміші, якою місто в повній мірі запаслось заздалегідь. Тому, за умов посилення крижаних опадів Черкаси мають достатні соляно-піщані резерви задля забезпечення безпечного пересування містом.

Як розповів директор КП "ЧЕЛУАШ" Борис Оніщенко, істотно ускладнювали роботи погодні умови, в яких доводиться працювати. Адже від минулого четверга і донині снігова хурделиця практично не стихає.

Борис Миколайович відмічає, що за таких обставин робота комунальників має тимчасовий характер, адже вже за якусь годину-півтори знову доводиться розчищати пройдену ділянку шляху.

– Минулого тижня ми зіткнулись зі ще однією проблемою, "завдяки" якій змушені були на кілька годин відтермінувати роботи: зважаючи на низькі температури в ніч з 17 на 18 грудня на черкаських АЗС померзли компресорні установки, які закачують газ, і не було змоги вчасно забезпечити паливом спецтехніку, – розповів директор КП "ЧЕЛУАШ".

Загалом при таких обсягах робіт із розчищення снігових завалів існуючих запасів на підприємстві вистачить лиш на кілька днів роботи. Зарадити КП "ЧЕЛУАШ" пообіцяла міська влада. Зокрема, вже підготовлено рішення про передачу комунальникам департаментом екології та безпеки населення МВК з власних резервів на розчищення снігових завалів бензину та дизпалива.

– І це лише перші кроки, – запевняє Андрій Дзюба, – оскільки нині робиться все можливе, аби забезпечити безперебійну роботу комунальників під час активізації стихії, створивши нормальні умови для пересування містом. У свою чергу звертаюсь до всіх городян, керівників комерційних структур, фірм із проханням допомогти місту подолати наслідки негоди і внести посильний вклад, розчистивши бодай невеличку доріжку чи територію поблизу свого будинку, двору чи підприємства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...