• Головна
  • Термін "Українська козацька держава" з'явився у Черкасах
11:29, 21 грудня 2009 р.

Термін "Українська козацька держава" з'явився у Черкасах

Називати гетьманську державу, утворену за часів Богдана Хмельницького, Українською козацькою державою запропонували саме у Черкаському національному університеті. Тепер цей термін є в українській історичній науці сталим.

Про це нагадав під час святкування 15-річчя кафедри історії та етнології України ЧНУ ім. Б. Хмельницького заступник голови облдержадміністрації професор Анатолій Чабан. Анатолій Юзефович також зазначив, що саме на кафедрі історії України, яку він свого часу очолював, з'явилася ідея перетворити Черкаський педінститут на університет. Саме звідси бере початок викладання історії в черкаських вишах – вихованці кафедри історії України ЧНУ працюють і в ЧДТУ, і в Академії пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля.

Відзначаючи особливе значення кафедри історії в науковому житті Черкащини, директор навчально-наукового інституту історії і філософії ЧНУ Василь Мельниченко і нинішній завідувач кафедри Віталій Масненко наголосили, що викладачі і студенти кафедри в усі часи були попереду не лише у науковій роботі, а й у громадському житті університету.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...