
В області затвердили програму «Електронна Черкащина»
Відтепер Черкаська область із регіональною програмою інформатизації «Електронна Черкащина». Її упровадження на 2016-2017 роки в усіх владних структурах нашого регіону підтримали депутати обласної ради на черговій сесії.
Як інформує прес-служба ОДА, програма є складовою частиною Національної програми інформатизації та Стратегії економічного та соціального розвитку Черкаської області до 2020 року. Вона сприятиме побудові інформаційного суспільства на Черкащині та реалізації регіонального фрагменту «Електронного уряду» – єдиної автоматизованої інформаційної системи міжвідомчої взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування з громадянами задля підвищення якості надання електронних адміністративних послуг, забезпечення відкритості та прозорості влади.
За словами директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Сергія Пасічника, програма «Електронна Черкащина» розроблялася з урахуванням досвіду двох областей, де вже функціонує е-урядування – Дніпропетровської та Одеської. Тож, послуговуючись досвідом цих двох областей-першопрохідців у галузі електронного урядування, й була розроблення черкаська програма.
Він додав, що першим кроком в реалізації цієї програми на Черкащині є забезпечення належного технічного обладнання в органах влади. Також необхідно налагодити систему електронного документообігу в адміністраціях, створити систему відеоконференцзв’язку, що дасть змогу проводити відео-засіданння чи наради, легалізувати комп’ютерні програми, що використовуються у владних органах.
– Загалом, все це – технічна підготовка для старту «електронної Черкащини», – говорить Сергій Пасічник. – Звісно, чималий пласт роботи полягає у забезпеченні захищеності системи, роботи відповідних серверів. Однак, якщо ця регіональна програма розпочне роботу, то це дасть змогу надавати громадськості якісні адміністративні послуги, спростити процедури та скоротити адміністративні витрати в самих адміністраціях та місцевих радах.
За попередніми підрахунками, для запровадження «Електронної Черкащини» необхідно близько 35 мільйонів гривень.