• Головна
  • Раннє діагностування раку в дітей збільшує шанси на перемогу над хворобою
09:43, 15 лютого 2016 р.

Раннє діагностування раку в дітей збільшує шанси на перемогу над хворобою

15 лютого – Всесвітній день онкохворої дитини. Основною метою цього дня є привернення уваги громадськості до дітей, що страждають від онкологічних захворювань, та інформування батьків про способи профілактики і виявлення ранніх ознак раку в дітей.

Запізня діагностика злоякісних захворювань – проблема по Україні в цілому

За даними Міністерства охорони здоров’я, в Україні щорічно реєструється від  1000 до 1200 нових випадків злоякісних новоутворень у дітей. Виживають близько 55,5% дітей  з усіма формами злоякісних новоутворень. Найбільш поширеними онкологічними захворюваннями серед українських дітей є лейкемія (рак крові) та рак головного мозку. Вони посідають друге місце серед причин смертності у дітей віком від 5-ти до 14-ти років.

Ці цифри просто вражають, особливо враховуючи той факт, що 70% всіх онкологічних захворювань у дітей є виліковними, якщо діагностуються та лікуються на ранній стадії.

На диспансерному обліку  дитячого онкогематолога  Черкаського онкодиспансеру  області станом на 01.01.2016 р. перебуває 258 дітей, вперше діагноз злоякісного захворювання в 2015  році встановлено 35 дітям, з яких 19 дітям – діагноз лімфопроліферативного (онкогематологічного) захворювання та  16 дітям – діагноз солідних злоякісних пухлин різної локалізації. Таким чином, на Черкащині майже 54% онкозахворювань у дітей становлять гемобластози – гострі лейкемії та злоякісні лімфоми.  Померло в 2015 році 11 дітей – як на етапі первинного лікування, так і на етапі паліативного лікування.

Проблемою по Україні в цілому є запізня діагностика злоякісних захворювань – до 25% пацієнтів виявляються на 3-й та 4-й стадіях розвитку хвороби. В Черкаській області в 2015 році зусиллями дитячих онкогематологів ініційовано та впроваджено, згідно рішення колегії управління охорони здоровя ОДА,  проведення планового діагностичного УЗД-скрінінга усім без винятку дітям по досягненню віку 1 рік, усім дітям при  оформленні до дитячих садочків та в школи, а також усім дітям при госпіталізації до ЦРЛ з будь-якої причини. Вже в 2015 такі заходи дозволили виявити 5 випадків пухлинних захворювань в 1-й та 2-й стадіях.

Дитячий рак – не вирок

Сучасна медицина здатна протистояти цій жорстокій хворобі. Сьогодні вчасно пролікована пухлина  не є фатальним випадком! Якщо 30 років тому в Україні виживало до 10% дітей, хворих на рак, то нині – вже понад 50%. Слід лише вчасно діагностувати, а потім правильно лікувати пухлину. Про це свідчить досвід дитячих онкологів, які кожного дня разом з батьками хворих дітей борються за їх життя.

Виникнення пухлини у дитини зумовлюється станом здоров’я її батьків перед зачаттям

Батьки повинні знати, що спосіб їх життя, шкідливі звички та життєві помилки можуть позначатися на здоров’ї їх дітей! Стосовно профілактики – то це клопіт батьків ще до моменту зачаття дитини. Не слід забувати, що рак у дорослої людини здебільшого є наслідком її способу життя, харчування, умов праці тощо. Дитячі ж пухлини найчастіше уроджені, їх закладення у плода відбувається ще в утробі матері. Тому виникнення пухлини у дитини зумовлюється станом здоров’я її батьків перед зачаттям, їх шкідливими звичками, їх харчуванням, умовами життя і праці.

Батькам варто звернути увагу!

Симптоми раку часто нагадують поширені дитячі захворювання, — попереджає Доктор Габріеле Каламінус, президент Міжнародного товариства дитячої онкології (SIOP).

Для всіх злоякісних пухлин характерний так званий "пухлинний симптомокомплекс", що характеризується наступними симптомами, такі стійкі симптоми можуть бути ознакою раку у дітей:

  • Симптом лейкокорії або "ока кішки"  та поява білої плями в оці, косоокості, сліпоти, виряченості очей.
  • Набряк в животі/тазі, у голові чи шиї, у кінцівках, яєчках чи залозах.
  • Постійна висока температура більше, ніж два тижня, без видимої причини.
  • Втрата ваги, блідість, слабкість, Швидка втомлюваність, легко з’являються синці чи кровотеча.
  • Біль у кістках, суглобах, спині, переломи.
  • Неврологічні ознаки: зміни та погіршення ходи, рівноваги чи мовлення, затримка психо-фізичного розвитку.
  • Головний біль більше, ніж два тижні з блюваннями чи без нього, збільшення розмірів голови.

Всіх небайдужих, хто має бажання та можливість допомогти маленьким пацієнтам, просимо звертатись до обласного центра дитячої онкогематології КЗ "ЧООД" ЧОР за телефоном (+380472)450372.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#15 лютого #день онкохворої дитини #діагностування раку #перемога над хворобою
Оголошення
live comments feed...