• Головна
  • У Черкасах ліквідовано наслідки розливу ртуті
11:12, 12 лютого 2016 р.

У Черкасах ліквідовано наслідки розливу ртуті

Рятувальники у двох міських будинках прибрали розлиту з розбитих термометрів ртуть. Управління ДСНС України у Черкаській області закликає черкащан не нехтувати правилами безпеки при використанні предметів, які містять ртуть, і розповідає, як треба діяти при розливі небезпечної речовини.

10 лютого співробітники аварійно-рятувального загону спеціального призначення отримали повідомлення з вулиці Чорновола про те, що в житловій квартирі було випадково розбито ртутний термометр.

Цього ж дня в житловому будинку по провулку Пирогова дитина під час вимірювання температури випадково розбила ртутний термометр, з якого на підлогу кімнати вилилося 4 грами ртуті.

Фахівці відділення радіаційного, хімічного та біологічного захисту Управління ДСНС, виїхавши на місця подій, зібрали небезпечну речовину та провели демеркурізацію приміщень.

Ртуть дуже небезпечна. Якщо ви розбили термометр, дуже легко отруїтися парами ртуті. Ртутне отруєння може проходити без загальних симптомів, але буде відчуватися дратівливість, нудота, схуднення. Отруєння повільно починає впливати на центральну нервову систему та нирки.

Тож, якщо ви розбили термометр, головне – це швидко і ретельно прибрати ртуть. Пам'ятайте, що ви завжди можете звернутися по допомогу до рятувальників за телефоном «101».

До прибуття фахівців відповідних служб зробіть все можливе, аби огородити місце, де розбився термометр. Ртуть липне до поверхонь і може бути легко рознесена, наприклад, на взутті, в усі кімнати квартири.

5 (1)

Ваші дії при розливі ртуті

- Відчиніть вікна і зачиніть двері. Це необхідно зробити, щоб провітрити квартиру, але в жодному разі не можна створювати протяг!

- Перед збором ртуті одягніть гумові рукавички та захистіть органи дихання хоча б вологою марлевою пов'язкою.

- Щоб не пропустити жодної кульки ртуті, скористайтесь ліхтариком або лампою. Максимально ретельно зберіть ртуть і всі розбиті частини градусника у скляну банку з холодною водою, щільно закрийте її кришкою. Вода потрібна для того, щоб ртуть не випаровувалась. Банку тримайте далеко від нагрівальних приладів. Банку зі ртуттю необхідно передати фахівцям, які прибудуть за викликом.

- Дрібні крапельки можна зібрати за допомогою шприца, гумової груші, двох аркушів паперу, лейкопластиру, скотчу або вологої газети.

- Місце розливу ртуті обробіть розчином хлорного вапна або хлораміну. Це окислюватиме ртуть та приведе її в не летючий стан. Якщо ви не маєте цих розчинів, можна приготувати мильно-содовий розчин: 30 грамів соди, 40 грамів тертого або рідкого мила на 1 літр води.

- Пийте більше сечогінної рідини (чай, кава, соки), оскільки ртутні утворення виводяться з організму через нирки.

 Категорично забороняється:

- викидати термометр у сміттєпровід – випаровування навіть двох грамів ртуті здатні забруднити шість тисяч кубометрів повітря;

- підмітати ртуть віником – жорсткі прути перетворять отруйні кульки в дрібний ртутний пил;

- збирати ртуть за допомогою пилососа – повітря, що продувається пилососом, полегшує випаровування рідкого металу. До того ж, пилосос після цього доведеться відразу ж викинути;

- прати одяг і взуття, які контактували з ртуттю, в пральній машині. Одяг краще викинути.

- спускати ртуть у каналізацію. Вона має властивість осідати у каналізаційних трубах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси #ліквідовано #ртуть #як діяти
Оголошення
live comments feed...