• Головна
  • На Черкащині помер видатний генетик і селекціонер
17:07, 28 січня 2016 р.

На Черкащині помер видатний генетик і селекціонер

   На 72 році пішов з життя Федір Парій – завідувач кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології Уманського національного університету садівництва. 

   Федір Парій був видатним українським ученим, генетиком-селекціонером, доктором біологічних наук.

Довідка: 

   Федір Парій у 2001 році Федір Микитович Парій організував Всеукраїнський науковий інститут селекції (ВНІС), в якому досить плідно займався селекційною та винахідницькою діяльністю. Для передачі досвіду і наукових знань молоді, в 2007 р. вчений перейшов працювати до Уманського національного університету садівництва на посаду завідувача кафедри генетики, селекції рослин та біотехнології.

   Результатом досліджень вченого стало виведення низки гібридів цукрових буряків та перших вітчизняних гібридів кормових буряків на стерильній основі; створення триплоїдного гібриду цукрових буряків Аратта та тетраплоїдного сорту кормових буряків; створення гібридів цукрових буряків Аватар і Аббатіса зі спрощеним насінництвом та ін.

    За період своєї наукової діяльності Федір Микитович підготував шість кандидатів наук та одного доктора сільськогосподарських наук; опублікував понад 150 наукових праць.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#помер #вчений #Умань #селекціонер #Федір Парій #університет садівництва #Черкащина
Оголошення
live comments feed...