• Головна
  • День святого Валентина – свято романтики та кохання
корисні поради
11:00, 1 лютого 2016 р.

День святого Валентина – свято романтики та кохання

корисні поради

Кохання – це почуття, яке окрилює кожного із нас, дарує нам надію, радість і натхнення. Саме тому День святого Валентина так полюбився мешканцям нашої країни, які із нетерпінням чекають на нього, як привід зізнатися у своїх почуттях, або ще раз нагадати дорогим і близьким людям про свою любов. 14 лютого обов'язково супроводжується невеликими листівками валентинками, відвертими зізнаннями, ніжними поцілунками і романтичними подарунками.

Але хто ж такий цей таємничий Валентин, і чому його ім'я асоціюється з Днем всіх Закоханих?

Історія виникнення свята

Існує декілька легенд, пов'язаних з Днем святого Валентина, але найпоширенішою та найромантичнішою є наступна. У 269 році, щоб підтримати в армії військовий дух, правитель Римської імперії Клавдій II заборонив вступати в шлюб своїм легіонерам. Клавдій вважав, що неодружений чоловік буде краще воювати на користь держави, а не забивати собі мізки думками про сім'ю.

Але любов і сильні почуття не зупинити наказами. На щастя закоханих, знайшовся благодійник, який, не злякавшись імператорського гніву, співчував їм і всіляко допомагав. Це був молодий священик Валентин, який потайки від влади проводив обряди вінчання закоханих людей. Священик також примирював пари, які посварилися, допомагав їм писати та передавати любовні послання, доставляти квіти або подарунки. Однак незабаром ця звістка дійшла до римського імператора, який наказав посадити Валентина в темницю і згодом стратити.

Перебуваючи в ув'язненні, Валентин познайомився зі сліпою дочкою свого наглядача. Він зцілив хвору дівчину і закохався у неї. Перед стратою священик написав коханій листа з освідченням у своїх почуттях і підписався «Твій Валентин». Молодого чоловіка стратили 14 лютого 269 року. І тільки після цього дівчина отримала від нього послання.

Правда це чи вигадка, ніхто не знає. Але завдяки цій легенді вкоренилася традиція писати у Валентинів день романтичні записки – валентинки, яка зберігається й до сьогодні. 

День св.Валентина 3

День св.Валентина 3

Як святкують День святого Валентина в інших країнах

Обряди, присвячені Дню святого Валентина, накопичувалися протягом кількох століть, а деякі з них актуальні навіть сьогодні. У кожного народу звичаї трохи відрізняються, але незмінною залишається традиція дарувати коханим квіти і подарунки.

Крім цього, в День всіх Закоханих деякі пари влаштовують весілля, а також вінчаються. Закохані переконані, що укладення шлюбу цього дня служить гарантією вічного і чистого кохання.

Америка

Двісті років тому в цей святковий день американці своїм коханим посилали фігурки з марципану. По-справжньому широкий розмах така традиція отримала після налагодження виробництва з переробки цукрових буряків. Тут в терміновому порядку активізувалося виробництво цукерок, а на кондитерських виробах стали підписувати святкові слова. Солодощі виготовляли в червоно-білих тонах: червоний символізував пристрасть, а білий – чистоту кохання. Згодом цукерки стали складати в упаковки у вигляді серця.

Сьогодні американці в День святого Валентина загалом купують 108 млн троянд, а на солодощі витрачають 692 млн доларів.

Англія

Незаміжня жителька Англії цього дня прокидається якомога раніше і визирає з вікна. Старовинний звичай повідомляє, що перший чоловік, якого вона побачить, і буде її нареченим.

В давні часи 14 лютого закохані англійці виготовляли з дерева ложки та дарували їх коханим. На поверхні вирізали різноманітні сердечка, замки та ключі. Ці символи свідчили про те, що шлях до серця даруючого відкритий.

Сьогодні поняття любові у англійців кілька розширилося, тому вони посилають любовні зізнання навіть своїм тваринам, зокрема, коням і собакам.

Також в Англії існує традиція, коли переодягнені у дорослий одяг малюки ходять по домівках і співають пісні про святого Валентина.

Німеччина

Жителі цієї країни вважають, що Валентин - захисник психічно хворих людей. Тому у Валентинів день вони оформляють психіатричні лікарні червоними стрічками і замовляють спеціальні богослужіння.

Італія

В Італії закохані активно обмінюються подарунками, переважно солодощами. Саме тому День Закоханих тут має другу назву - «солодкий».

День св.Валентина 5

День св.Валентина 5

Польща

Стримані поляки цього дня ходять в Познанську метрополію до мощів святого Валентина та його чудотворної ікони. Жителі Польщі переконані, що молитва до нього неодмінно посприяє їм у коханні.

Фінляндія та Естонія

Фіни та естонці це свято відзначають також як День Друзів. Не тільки закохані, але навіть звичайні друзі обмінюються вітальними листівками. Вітрини їхніх магазинів перед святковим днем рясніють різноманітними дрібничками та виробами у формі сердечок.

Франція

У Франції в День святого Валентина прийнято дарувати коханим коштовності. Крім цього, романтичні жителі цієї країни першими стали використовувати валентинки, як спосіб передачі любовних зізнань-чотиривіршів.

Японія

У японців найпопулярніший подарунок 14 лютого - це шоколад. Варто відзначити, що сучасним японським чоловікам у Валентинів день дарують подарунків набагато більше, ніж жінкам. Притому це не тільки солодощі, але й борсетки, бритви, гаманці, лосьйони, одеколони та інші чоловічі аксесуари.

Також цього дня японці проводять конкурс, який називається «Найгучніше любовне послання». Молоді люди сходять на поміст та по черзі голосно кричать зізнання своїм коханим. І найгучніший закоханий отримує приз.

День св.Валентина 2

День св.Валентина 2

 А як святкують День святого Валентина сучасні українці, ви дізнаєтеся з наступної статті. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#деньсвятогоВалентина #14лютого #14февраля #Валентиновдень #деньвлюбленных #деньвсехвлюбленных #праздник #подарок
Оголошення
live comments feed...