• Головна
  • У Черкасах відкрилася виставка робіт американо-українського митця
11:41, 20 січня 2016 р.

У Черкасах відкрилася виставка робіт американо-українського митця

   За сприяння Міністерства культури України, посольства США в Україні та громадської організації «Фундації «Відкрита Україна» до 100-річчя від Дня народження Якова Гніздовського 14 січня 2016 року у Черкаському обласному художньому музеї відкрилася виставка його творів.

   Близько ста робіт україно-американського графіка та живописця прибули до Черкас із Національного художнього музею України та Національного музею у Львові ім. Андрія Шептицького.

   Яків Гніздовський вважається одним з наймайстерніших графіків світу, який народився в Україні (с. Пилипче на Тернопільщині, але визнання здобув у Сполучених Штатах. Його твори відносяться до найцінніших і найбільш оригінальних звершень американського графічного мистецтва. Художник працював у надзвичайно складній техніці дереворізу, надихаючись творчістю Альбрехта Дюрера.

   Його твори зберігаються у поважних колекціях світу: в Національному музеї американського мистецтва, Музеї образотворчого мистецтва в Бостоні, колекції Білого Дому, Музеї модерного мистецтва у Більбао, Картинній галереї Вінніпега, багатьох університетах та приватних колекціях.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаський Художній музей #виставка #Черкаси #Яків Гніздовський
Оголошення
live comments feed...