• Головна
  • Черкаські підприємці вимагають фінансової підтримки з міського бюджету (ФОТО)
15:07, 19 січня 2016 р.

Черкаські підприємці вимагають фінансової підтримки з міського бюджету (ФОТО)

Представляючи на розгляд громадськості  проект рішення «Про бюджет міста на 2016 рік», директор департаменту фінансової політики Черкаської міської ради Наталія Джуган наголосила на складнощах цьогорічного бюджету. Адже державою на плечі місцевих бюджетів перекладено ряд непритаманних для органів місцевого самоврядування функцій і, відповідно, фінансових витрат. Це, зокрема, утримання навчальних закладів професійно-технічної освіти у місті Черкаси та пільгові перевезення, на які цього року коштів у державному бюджеті не передбачено.

Одним із питань, яке було піднято представниками об’єднань підприємців і роботодавців міста під час розгляду проекту бюджету Черкас на 2016 рік, стала необхідність виділення коштів із місцевого бюджету на розвиток підприємництва. Коаліцію малого і середнього бізнесу, куди входить 14 громадських організацій підприємців, представляла голова профспілки «Солідарність» Ольга Ракова.

– Ми обурені тим, що зараз, коли держава не дає кредитів для малого і середнього бізнесу, коли підприємництво практично виживає, у проекті міського бюджету на 2016 рік не закладено коштів на розвиток підприємництва. Така фінансова підтримка підприємцям вкрай необхідна. В разі виділення цих коштів Регіональний фонд підтримки підприємництва зможе надавати виробничникам поворотну допомогу. Ці гроші як кредит, але кредит під низькі відсотки, вони повертаються в фонд і далі працюють на підприємців. Ми просимо один відсоток доходної частини бюджету, це невелика сума, – стверджує Ольга Ракова.

За словами директора департаменту фінансової політики Наталії Джуган, відповідно до норм Податкового кодексу для закладення цих видатків у міському бюджеті необхідно розробити програму розвитку підприємництва.

– У нас на сьогодні немає права закладати ці видатки, тому що немає затвердженої міською радою програми розвитку малого і середнього бізнесу. Але ми можемо пристати на вашу пропозицію. Розробляйте спільно з департаментом економіки та розвитку Черкаської міської ради, директором якого є Ірина Удод, програму, затверджуйте її на раді. Проект програми має бути подано на найближчу сесію, – звернулася до підприємців Наталія Джуган.

Наталія Джуган

Наталія Джуган

на фото Наталія Джуган

У представників малого та середнього бізнесу виникло логічне запитання, чому вони тільки зараз, коли вже представлено проект міського бюджету, проінформовані про необхідність розробки програми розвитку підприємництва.

– Прикро, що сьогодні підприємець, який поставлений в жорсткі умови виживання, повинен ще й ретельно слідкувати за процедурою виділення коштів на розвиток бізнесу. Платники податків, які наповнюють бюджет і забезпечують життєдіяльність міста, мають бути принаймні попереджені про необхідність створення програми розвитку малого та середнього бізнесу на етапі формування проекту основного фінансового документу. Ми ж лише за 10 днів до прийняття бюджету дізнаємося про те, що програма не прописана, – зауважила співголова Черкаської обласної асоціації розвитку підприємництва Ольга Лактіонова.

За словами Ольги Валеріївни, 2004 року з міського бюджету на розвиток і підтримку підприємництва було виділено 55 тисяч гривень, 2005 року – 85 тисяч. Після 2005 року до сьогоднішнього дня на підтримку підприємництва з міського бюджету коштів не виділялося. Разом із тим регіональним фондом підтримки підприємництва за весь цей час надано поворотну допомогу на 1 мільйон 510 тисяч гривен.

– На сьогодні наші підприємці не мають жодної підтримки по наданню обігових коштів. Немає обігових коштів – скорочуються робочі місця, зношується вже морально застаріле обладнання, суб’єкти господарювання втрачають конкурентоспроможність як на внутрішньому, так і на зовнішньому ринках. Але ж саме від виробничників залежить економічний розвиток області. Виділення коштів у розмірі не меншому одного відсотка доходної частини бюджету не тільки забезпечить розвиток підприємництва у місті, а й стане гарантом стабільного наповнення бюджету. До речі, один відсоток – це близько 13 мільйонів гривень. Це не така велика сума, – впевнена Ольга Лактіонова.

Лактионова

Лактионова

на фото Ольга Лактіонова

Представники малого та середнього бізнесу переконані, що виділення фінансової підтримки з бюджету є реальним і необтяжливим кроком. Адже, за офіційними даними ДПІ у м. Черкаси, станом на 31 грудня 2015 року у місті зареєстровано понад 30 тисяч підприємців, якими за 12 місяців минулого року сплачено податків на загальну суму майже 1 млрд. грн.

 Підприємці впевнені: в умовах призупинення банківського кредитування відсутність фінансової підтримки з боку органів місцевого самоврядування для розвитку підприємництва призведе до знищення малого та середнього бізнесу.

– Якщо сьогодні малий та середній бізнес, що є основним джерелом наповнення бюджету, залишити в нашому місті без будь-якої підтримки, він не доживе до кінця наступного року, – зазначила Ольга Лактіонова.

Тому була створена ініціативна група підприємців міста Черкаси, яка подала відкритий лист на ім’я міського голови Анатолія Бондаренка. У листі підприємці нагадують Анатолію Васильовичу про підписання під час виборчої кампанії всіма кандидатами на посаду мера та представниками малого і середнього бізнесу міста Черкаси меморандуму і вимагають від чинного міського голови виконання зобов’язань, визначених вказаним меморандумом. Зокрема, в одному із пунктів пакету пропозиції реформ передбачено виділення з місцевого бюджету не менше одного відсотка доходної частини на розвиток малого та середнього бізнесу.

Меморандум 1

Меморандум 1

 Меморандум 2

У найкоротші строки підприємці мають розробити програму розвитку малого і середнього бізнесу, яку ще повинні підтримати депутати міської ради. Воістину, порятунок потопаючого – справа рук самого потопаючого.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#міський бюджет #підприємництво #Бондаренко
Оголошення
live comments feed...