
Владика Іоан пояснив, яку воду можна вважати свяченою, а яку – ні
Вже завтра, на Водохреще, черкащани підуть освячувати воду та занурюватися в ополонки. Напередодні ж свята Митрополит Черкаський та Чигиринський Іоан розповів, чи вся вода завтра вважатиметься свяченою та як правильно підготуватися до занурення в ополонку.
– Точних досліджень щодо того, чи вся вода завтра вважатиметься свяченою, – немає. Але на тих джерелах, де воду освячують, вона стає свяченою без виключення по всій водоймі, – говорить Митрополит
Також він не виключає й того, що навіть водопровідна вода може бути свяченою, особливо ж якщо вона подається із водойм, які перед тим освятили.
– Навіть проходячи через фільтри, вода залишає на собі благодать освячення. Але за умови, якщо це не ті фільтри, які змінюють структуру води. Наприклад, мембранний фільтр знищує кристалічну будову води, і така вода вже точно не освячена. Також не освячується кип’ячена вода. Свяченою вважається лише та, яка перебуває в природі, – наголошує Іоан.
Митрополит розкриває цілющі властивості йорданської води, яка має і духовний, і тілесний вплив. Нею можна окроплювати житло, господарство, транспорт, худобу, а також її потрібно пити самим.
– Коли людина вживає таку воду, вона не піддається дії злої сили, – тлумачить Іоанн.
Свячену воду, зазвичай, зберігають від йордану до йордану, але своїх властивостей, переконаний Митрополит, вона не втратить і через два, а то й три роки.
Щодо йорданського купання, то тут Іоан наголошує на молитовній підготовці та на відсутності алкоголю. Тож тих, хто збирається для хоробрості випити 100 грам, владика застерігає – користі від такого купання не буде.
– Шкода наноситься не тільки організму, адже це ще й образа святині. А занурюватися найкраще з молитвою. Та для цього її потрібно знати, – підкреслює владика.
Нагадаємо, У Черкасах визначили місця для купання на Водохреще. Це пляж «Митницький»(перехрестя вул. С.Смірнова – вул. Г.Дніпра), пляж «Рів‘єра» та пляж «Річковий порт» (вул. Козацька, район Фітнес-клубу).