• Головна
 • У зв’язку з очікуваними морозами черкаські рятувальники нагадують про небезпеку на льоду
10:11, 29 грудня 2015 р.

У зв’язку з очікуваними морозами черкаські рятувальники нагадують про небезпеку на льоду

   За прогнозами синоптиків, найближчим часом очікується значне пониження температури повітря. Це призведе до утворення льоду на водних об’єктах. Тому черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба звертається до жителів та гостей міста з проханням бути обережними на льоду, або ж взагалі утриматись від виходу на нього, та нагадує правила поведінки, які можуть врятувати життя.

   

Заходи безпеки на льоду
 
1. Під час руху на кризі варто звернути увагу на її поверхню, обходьте небезпечні місця та ділянки, вкриті товстим шаром снігу.
 
2. Перш ніж ступити на лід, дізнайтеся про товщину його покриву на водному об’єкті, адже вона в різних місцях річок різна. Міцність льоду можна частково визначити візуально.
 
3. На водних об’єктах безпечним вважається лід при температурі повітря нижче 0°C:
 
- для однієї людини – синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною не менше 5-7 см (лід блакитного кольору – найміцніший, білого – міцність у два рази менше, сірий – свідчить про присутність води в товщі льоду);
- для групи людей – товщиною не менше 15 см із дистанцією в колоні по 4 особи 5 м;
- при масовому катанні на ковзанах – товщиною не менше 25 см;
- для переправи вантажного автомобіля вагою 15 т - товщиною не менше 35 - 43 см з дистанцією в колоні не менше 35 м;
 
4. Якщо Ви переходите через замерзлий водний об’єкт, користуйтеся обладнаними льодовими переправами або прокладеними стежками. За їх відсутності – необхідно переконатись у міцності льоду за допомогою пешні.
 
Якщо лід недостатньо міцний, необхідно припинити рух і повертатися своїми слідами назад, роблячи перші кроки, не відриваючи ноги від поверхні льоду (ковзаючи).
 
Забороняється перевіряти міцність льоду ударами ніг.
 
5. При масовому переході водного об’єкта пішки по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 м та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду.
 
6. Користуватися майданчиками, обладнаними на водних об’єктах для катання на ковзанах, дозволяється лише після ретельної перевірки міцності льоду. Товщина криги повинна бути не менше 12 см, а при масовому катанні – не менше 25 см.
 
7. Якщо Ви переходите водний об’єкт на лижах, рекомендуємо користуватися прокладеною лижнею, а в разі її відсутності – ділянкою, вкритою сухим снігом. Відстань між лижниками повинна бути не менше 5-6 м. Під час руху лижник, який іде першим, ударами палиць перевіряє міцність льоду та контролює його стан.
 
8. Під час підлідного лову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато ополонок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у великі групи. Пробивати ополонки для риболовлі або з іншою метою дозволяється на відстані не менше 5-6 м одна від одної.
 
9. Кожний рибалка повинен мати з собою рятувальний жилет та лінь довжиною 15-20 м із петлею на одному кінці і вантажем вагою 400-500 грам на іншому кінці.
 
10. Організації, які проводять роботи з вирубки льоду, повинні огороджувати небезпечні ділянки.
Аби привернути увагу до небезпеки за огорожею та перешкоди вільного підходу, не ближче як за 1,5 м біля неї слід виставити таблички: «ОБЕРЕЖНО, ОПОЛОНКА!». Цей напис має бути здійснений великими літерами, які можна прочитати з берега або за 50 м від таблички.
 
11. Під час роботи з вирубки льоду необхідно обов'язково організувати тимчасові рятувальні пости, які мають підготовку з надання допомоги людям під час небезпеки на льоду.
 
Рятувальний пост повинен бути оснащений такими рятувальними засобами:

 • рятувальні дошки довжиною 4 м;
 • жердина з мотузкою і петлею;
 • плавучий кінець з плавучою кулею з одного краю та петлею з іншого;
 • рятувальні жилети, пояси, круги;
 • сухі вовняні ковдри у пластикових мішках.
 
Порятунок потерпілих на льоду
 
   Щоб допомогти людині, яка потрапила під лід, і не постраждати самому, слід дотримуватися таких правил.
 
   Без потреби не виходьте на лід. Подумайте, чи зможете під час надання допомоги впоратися самотужки, чи краще покликати на допомогу ще кого-небудь. Якщо поряд нікого немає, то дійте продумано і обережно, щоб замість допомоги не погіршити ситуацію.
 
   Будьте якомога далі від ополонки (краю крижини), протягніть потерпілому палицю, жердину чи киньте мотузку (трос). Якщо мотузка (трос) закріплена на березі і не вистачає її довжини, то, міцно тримаючись за кінець вірьовки однією рукою, протягніть потерпілому другу руку.
 
   Витягаючи потерпілого, попросіть його працювати ногами – так буде легше витягнути його з ополонки. Коли ви його витягли, не дозволяйте йому підійматися на ноги, нехай він повзе вслід за вами до берега.
 
   Після того, як витягнете потерпілого на берег у безпечне місце, викличте підрозділ екстреної медичної допомоги, надайте йому першу допомогу, необхідну при охолодженні організму.
 
Перша невідкладна медична допомога при переохолодженні
 
   Ознаки переохолодження: тремтіння й остуда, які можуть бути відсутніми на пізніших стадіях; оніміння; втрата координації рухів; зніяковіння, незвична манера поведінки; температура тіла нижче 35°C.
 
   Якщо в потерпілого одночасно спостерігаються ознаки відмороження і переохолодження, перш за все надавайте допомогу як при переохолодженні. Цей стан може призвести до смерті, якщо людину терміново не зігріти. Але навіть у цьому випадку не варто залишати без уваги відмороження, яке при тяжкому ступені може призвести до ампутації пошкодженої частини тіла.
 
Отже, допомога при переохолодженні:

 • викличте підрозділи екстреної медичної допомоги;
 • поступово відігрійте постраждалого, загорнувши його в ковдри або сухий теплий одяг;
 • не намагайтеся зігріти тіло потерпілого дуже швидко, не занурюйте його в теплу воду, швидке обігрівання може викликати серцеві проблеми;
 • у разі прикладіть до тіла теплий предмет (гарячу грілку, пляшки з теплою водою);
 • дайте тепле пиття, якщо потерпілий при свідомості.
Найкраще, якщо відігрівання буде відбуватися із середини тіла (тепле пиття) одночасно з відігріванням із зовні.
 
У разі виникнення надзвичайної події на водних об’єктах м. Черкаси, негайно телефонуйте до чергового ДСНС України в Черкаській області – 101 , «Оперативна служба» Черкаської міської ради: 1505, 050-464-60-60, КУ «Черкаська міська комунальна аварійно-рятувальна служба»: 65-12-77, 050-464-03-33.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#правила #небезпека на льоду
Оголошення
live comments feed...