• Головна
  • Протягом 5 років Черкаси перетворяться на місто велосипедистів
16:29, 22 грудня 2015 р.

Протягом 5 років Черкаси перетворяться на місто велосипедистів

Виконком Черкаської міської ради одноголосно затвердив проект програми розвитку велосипедної інфраструктури у місті Черкаси на 2016-2020 рр. Тепер подальшу долю програми мають вирішити депутати міськради на найближчій сесії, передає кореспондент УНН-Центр.

На розвиток велосипедної інфраструктури містпа протягом 5 років планується витратити 21,6 млн грн. І це — бюджетний варіант.

Черкащанам пропонується використати німецький досвід і переваги власного міста: його компактність, ділення на квартали, переважно рівнинний рельєф. Програма, яку члени виконкому назвали взірцевою за те, що вона була написана переважно громадськими активістами, а не чиновниками, передбачає все: і розмітку на дорогах, і велосипедні доріжки, і велопарковки, і велонавігацію (тобто встановлення єдиних правил гри на дорогах), й інформаційно-роз’яснювальну роботу.

Розробці програми передували серйозні дослідження. Приміром, було встановлено, що велорух в місті й зараз є досить інтенсивним: за день велосипедом скористалися понад 3,5 тисячі черкащан. Це переважно чоловіки (91 %), які їздять по дорогах (68%), а не по тротуарах, що заборонено. Єдиний великий мінус черкащан — 97 % з них не користуються шоломами під час їзди. Крім того, черкаські велосипедисти грішать тим, що не дбають про свою безпеку під час темної частини доби. Тому просвітницька робота є важливою складовою програми.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...