• Головна
  • «Бити по руках, якщо вони надумають щось вкрасти», — громадські активісти обговорили ситуацію навколо подій в облраді
09:27, 22 грудня 2015 р.

«Бити по руках, якщо вони надумають щось вкрасти», — громадські активісти обговорили ситуацію навколо подій в облраді

    Висловити свою позицію щодо подій, які відбуваються останнім часом навколо Черкаської обласної ради і зокрема обрання її голови, зібралися сьогодні громадські організації Черкащини. Ініціатором круглого столу виступила Координаційна рада сил Майдану. 

    — Деякі політичні сили незадоволені результатами виборів і тим, що їхній кандидат не пройшов, ми вважаємо, намагаються розхитати ситуацію на свою користь, — висловив позицію від громадської організації «Автомайдан-Черкаси» її голова Сергій Яковенко. — Ми бачимо наслідок цих подій, так званий МАФ, який був поставлений біля будівлі обласної державної адміністрації, потім був знесений і при цьому постраждали люди. Ми обурені, яким чином його прибирали, хоча, імовірно, він дійсно незаконно там стоїть.

Наша позиція в тому, що вибори відбулися, не всіх і нас в тому числі, влаштовує результат цих виборів, але так проголосував народ… Всі ми знаємо, що відбулося потім: пішло розхитування ситуації, в що намагаються втягнути громадські організації… Ми не хочемо втягуватися в це протистояння однієї політичної сили проти іншої.

    Також він наголосив, що якщо тих же депутатів не влаштовує новообраний голова облради Олександр Вельбівець, то є законні шляхи вирішення ситуації, які знаходяться в руках тих же депутатів.

    Із розподілом посад пов’язав ситуацію, що склалася, голова ГО «Самооборона Майдану Черкаської області» Олег Скалько.

     — Якщо хтось хоче отримати посади і когось використовує, то нехай називає це своїми іменами. Бо чомусь у нас склалося так: поки працюють громадські ради і організації — ніхто нікуди не лізе, поки йдуть вибори — ніхто нікуди не лізе, тільки починаються ділитися посади, з’являються якісь особистості, які щось намагаються змінити. Якщо є порушення, фальсифікація виборів, то це має розслідувати поліція. А цього нічого немає, — сказав він та закликав громадські організації займатися тією роботою, яка прописана в їхніх статутних документах.

     Розпочати з розслідування питання фальсифікації виборів, а не попусту витрачати час на заяви, запропонували інші громадські активісти.

     Звучала також пропозиція від присутнього на обговоренні журналіста газети «Черкаський край» Володимира Лимаренка задля уникнення подальших безладів на засіданнях обласної ради пускати громадськість за пред’явленням паспорта.

      — Закон не каже, що я маю пред’являти якісь документи, — відповів на пропозицію журналіста начальник штабу ЦК «Азов» Черкаської області В’ячеслав Левченко. — Я не зобов’язаний, як громадянин України, пред'являти свій паспорт.

     Контролювати всі кроки нових керівників обласної ради запропонував заступник голови ГО «Самооборона Майдану Черкаської області» Олексій Ющенко:

    — Ми повинні бити їх по руках, якщо вони задумаються навіть, що у цієї області, цього народу можна щось вкрасти.

     Загалом багато зауважень зі сторони представників громадських орагнізацій прозвучало в сторону правоохоронних орагнів області. Саме вони, на їхню думку, мали вирішувати питання із фальсифікаціями виборів і з безладами під час засідань обласної ради.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вибори #влада #безлад #Черкаси
Оголошення
live comments feed...