• Головна
  • «Благодійність – стан душі», — Араік Мкртчян
10:27, 19 грудня 2015 р.

«Благодійність – стан душі», — Араік Мкртчян

    День Святого Миколая в свідомості кожного традиційно асоціюється з благодійністю. В цей день прийнято дарувати подарунки, проявляти милосердя та допомагати нужденним. Напередодні свята «ВиЧЕрпно» поспілкувалося з головним благодійником Черкас Араком Мкртчяном аби дізнатися, що для нього означає благодійність та чому він придіє їй так багато уваги.

- Що Вас особисто означає благодійність і що Ви вкладаєте в це поняття?

- В благодійність, перш за все, я вкладаю душу. Я роблю це не з обов’язку, не заради піару чи власної вигоди. Я роблю це тому, що відчуваю внутрішню потребу. Якщо хочете, давайте назвемо це станом душі. Як тільки я почав заробляти перші гроші, я відразу частину кошт направляв саме на благодійність і допомогу нужденним. Якщо бути більш конкретним, то активно я почав займатися благодійністю з 1991 року. Коли я вперше вирішив допомогти дитячому будинку, я набрав номер телефону завідуючої, почав з нею розмовляти, запитувати, що потрібно, як можна допомогти, вона просто кинула трубку, бо не повірила, що я дійсно буду щось робити. Тоді сів в машину, поїхав до неї і сказав, що не займаюсь багатослів’ям, а реально хочу допомогти і допоможу. Ось власне, це був початок.

- Яким було ваше найбільше враження за всі ті роки, які Ви активно займайтесь благодійністю? Що здивувало найбільше?

- Коли я вперше зайшов в дитячий будинок, мене вразило те, що діти біжать до тебе як до рідного. Я думаю, що цей момент не забуду ніколи. Морально було дуже важко, я навіть не знав, що робити, як себе поводити. Я довго не міг до цього звикнути, а потім почав ходити туди як до себе додому.

- Розкажіть декілька слів про те, кого зазвичай підтримуєте і якою була остання допомога.

- Важко все згадати. Ми постійно кожної неділі відправляємо безкоштовні автобуси до Красногірського монастиря. Допомагаємо Черкаському обласному центру навчання реабілітації інвалідів. Багато адресної допомоги, коли люди приходять напряму. На днях підтримали ініціативу Черкаського крайового товариства українського козацтва, яке поїхало вітати з Днем Святого Миколая вихованців Маріупольського дитячого інтернату №2. Напередодні свята передали солодкі подарунки дітям працівників управлянні МВС в Черкаській області. 25 грудня організовуємо новорічне дитяче свято в Палаці молоді для першачків ЗОШ№32, СШ№27 та СШ№28. Це лише те, що відразу можу згадати.

- В липні цього року, будучи депутатом міськради, Ви придбали одну акцію Черкаського асфальтобетонного заводу. Акцію згодом Ви подарував міській раді, щоб та могла впливати на діяльність підприємства, маючи контрольний пакет. Це для Вас також була благодійність?

- Ні. Я просто хочу, щоб це підприємство залишилось місту. Тепер міська рада матиме 50+1 відсоток, тобто ніхто наше черкаське комунальне підприємство у приватні руки забрати не зможе.

- Звичне святове питання. Щоб хотіли знайти під подушкою від Святого Миколая?

- Все просто. Мир для України і процвітання для Черкас. Думаю таке бажання має більшість містян.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Мкртчян #благодійність #Черкащина
Оголошення
live comments feed...