• Головна
  • Колишня очільниця міської освіти довела свого учня до лікарні
18:30, 10 грудня 2015 р.

Колишня очільниця міської освіти довела свого учня до лікарні

Про конфлікт, який стався в одній із черкаських шкіл, редакції “Дзвону” стало відомо від батька потерпілого 11-річного хлопчика, про ситуацію також писало інтернет-видання «Кропива». Нині дитина після отриманої психологічної травми на «килимку» в кабінеті директора, перебуває на лікуванні у міській дитячій лікарні, про що свідчить медична довідка.

Батьки учня 6-Б класу Черкаської міської гімназії імені О.М.Луценка №9 вважають винною у моральному та психологічному тиску на їхню дитину директора навчального закладу Ірину Топчій.

Як повідомив батько дитини Григорій Вергай, 17 листопада цього року директор школи викликала учня до себе в кабінет на розмову, після якої дитина в сльозах подзвонила до матері і попросила забрати її додому, мотивуючи тим, що боїться залишатися в школі.

«Розмова стосувалася інциденту між моїм сином і його однокласником в позаурочний час, який стався за межами школи, – пояснив Григорій Вергай. – Директор школи Ірина Топчій накричала на сина, обзивала його “мерзотою” та іншими словами, які принижують особистість дитини. Коли ми з дружиною приїхали до школи, то перш за все, вирішили з’ясувати у директора, що сталося. Але у кабінеті директора ми застали лише її заступника В. Захарчука. На наші запитання, як так сталося, що в школі хлопець доведений до істерики, нам сказали, що нічого страшного не відбулося і це лише «на користь нашій дитині».

Ще тиждень хлопчик перебував вдома, але його психологічний і фізичний стан погіршувався, стала загострюватися хронічна хвороба. Стурбовані батьки звернулися до лікарів, які призначили дитині лікування і рекомендували покласти її у стаціонар. 25 листопада хлопчика терміново довелося госпіталізували до лікарні у зв’язку з різким погіршенням стану його здоров’я.

«У нашого сина захворювання, при якому він не повинен нервувати і переживати, – бідкається батько. – Про це знали в школі. Проте замість того, аби зважати на це, керівництво школи почало натякати, щоб ми перевели дитину в інший навчальний заклад. Син після інциденту боїться і категорично відмовляється йти в школу».

Конфлікт, що стався у Черкаській гімназії №9 уже вийшов за межі навчального закладу. Про нього знають в прокуратурі м Черкаси, УМВС у Черкаській області, і навіть жваво обговорюють в Інтернет-мережі.

Батьки дитини вже звернулися до Черкаського відділення поліції, та домоглися порушення кримінального провадження передбаченого ч.1 ст. 137 Кримінального Кодексу України та наразі проводяться слідчі дії.

Міністерство освіти та науки України, куди звернулися батьки, доручило розібратися в конфлікті міському департаменту освіти, яким, до речі, ще недавно керувала сама Ірина Топчій. Тож батьки шестикласника сумніваються, що колишні колеги директорки справедливо розберуться у конфлікті і стануть на захист дитини.

Утім, напевне, на інцидент мав би звернути увагу і новообраний міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, адже навряд чи він хотів би у перші дні своєї каденції оганьбитись «кришуванням» дрібних чиновників!!!

Також батьки вражені, що після того, як вони надали розголосу цій справі, батьки однокласників потерпілого  одразу написали скаргу-протокол, в якій стверджують, що постраждалий хлопчик їхніх дітей бив та всіляко принижував багато років. Звісно, постає запитання, чому батьки не скаржились раніше, чому вчитель не помічав цього і жодним чином не реагував? Та й не таємниця, як подібні петиції на захист начальства зазвичай народжуються у шкільних класах: адміністрація зібрала батьків і зробила пропозицію «підписатись» або…

До того ж, батьки потерпілої дитини надали редакції щоденники за кілька років навчання, в яких немає жодного  виклику батьків  до школи, стосовно поведінки їхньої дитини.

Звісно, хтось може зауважити, що учень, який провинився, не може залишатися непокараним. Та чи таким повинно бути покарання вчителя – доведення до лікарняного ліжка? «Подумаєш насварили!», – написав хтось на черкаському форумі. А скільки останнім часом прикладів, коли після «насварили» діти закінчують життя суїцидом?

До того ж, як показує приклад багатьох черкаських вчителів, справжній педагог рідко коли взагалі підвищує голос. Навіть якщо його учні належать до категорії «проблемних»…

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Черкаси
Оголошення
live comments feed...