• Головна
  • Прокуратура “розкуркулила” несвідомих орендарів черкаської землі на 163 тис. грн
16:15, 6 грудня 2015 р.

Прокуратура “розкуркулила” несвідомих орендарів черкаської землі на 163 тис. грн

  Органи прокуратури принципово реагують на факти порушень орендарями вимог земельного законодавства, що полягають у систематичній несплаті орендної плати за землю.

  Встановлено випадки, коли орендарі, ухиляючись від сплати орендної плати за землю, несвоєчасно реєструють укладені договори оренди землі в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Внаслідок вказаних дій держава недоотримує орендну плату, що негативно впливає на наповнення бюджету.

  З урахуванням виявлених порушень чинного законодавства, органами прокуратури Черкащини подано до суду низку позовів про стягнення з орендарів заборгованості орендної плати за землю, починаючи з дати укладення договору, розірвання договорів оренди та повернення предмету оренди.

  Водночас, незважаючи на обґрунтованість позовних вимог прокурора, судом першої інстанції у задоволенні трьох позовів прокурора Жашківського району відмовлено. І лише завдяки послідовній позиції прокуратури області, яка не погодилась з рішеннями судів районної ланки та оскаржила їх апеляційному порядку, судові рішення про відмову у задоволенні позовів прокурора скасовані. Постановлені нові рішення, якими з орендарів стягнуто заборговану орендну плату на загальну суму 163 тис. грн., розірвано договори оренди землі та в одному випадку витребувано у орендаря земельну ділянку сільськогосподарського призначення загальною площею 41 га вартістю понад 1 млн. грн.

  У провадженні судів першої та апеляційної інстанцій на даний час перебувають ще декілька справ вказаної категорії, у яких прокуратура займає принципову правову позицію з метою захисту інтересів держави, – повідомила прес-служба прокуратури Черкаської області.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#прокуратура #землі #ділянки
Оголошення
live comments feed...