• Головна
  • Припиняєте підприємницьку діяльність – обов’язково подайте декларацію
15:26, 4 грудня 2015 р.

Припиняєте підприємницьку діяльність – обов’язково подайте декларацію

Державна податкова інспекція у м. Черкасах нагадує платникам, що порядок припинення підприємницької діяльності визначені Законом України від 13.05.2014 р. № 1258-VII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом”.

Зняття з обліку фізичних осіб – підприємців у контролюючих органах здійснюється на підставі надходження від державного реєстратора повідомлення про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру.

Фізичні особи щодо яких, починаючи з 8 липня 2014 року до Єдиного державного реєстру внесено запис про припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця, подають податкову декларацію. Така декларація подається у строки, визначені п.49.18 ст.49 Податкового кодексу, залежно від обраної системи оподаткування в період підприємницької діяльності.

“Однією з умов зняття фізичної особи – підприємця з податкового обліку в територіальному органі Державної фіскальної служби є встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати платежів, контроль за справлянням яких здійснює такий орган”, - наголошує заступник начальника ДПІ у м. Черкасах Анна Білик.

Разом з тим, останнім звітнім періодом для платників, які застосовували загальну та спрощену (перша та друга групи) системи оподаткування, вважається базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному року, для платників, які застосовували спрощену систему оподаткування (третя та п’ята групи), - базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу, в якому було прийнято рішення про припинення  діяльності.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ДПІ у Черкасах #декларація про доходи #декларування 2016
Оголошення
live comments feed...