12:21, 3 грудня 2015 р.

У Черкасах подорожчають ліки

  “З нового року ліки подорожчають однозначно. Просто тому, що в закон про Державний бюджет на наступний рік закладено вищий курс валюти, ніж він був цього року. Оскільки це один з ключових показників, які формують роздрібну ціну, то він сприятиме зростанню ціни. Але до кінця року ціна повинна втриматися”, - говорить директор департаменту обліку та аудиту ГО “Всеукраїнська фармацевтична палата” Олег Борисенко.

  Олег Борисенко також нагадав, що аптеки ніколи не були головними ціноутворювачами і не зацікавлені у тому, щоб ціна зростала. За його словами, ринок лікарських засобів в Україні і без того протягом поточного року скоротився втричі, і основна причина цього — відсутність коштів у населення.

  Аптеки можуть встановлювати націнку у 20 відсотків, але це залежить від цін дистрибьюторів-гуртовиків та виробників, які якраз і встановлюють ціни. Чинником номер один, що формує ціну на ліки, є здорожчання вартості фармацевтичної сировини, яка, як правило, є імпортною і купується за валюту. Чинник номер два — це вартість енергоносіїв, які необхідні при виробництві фармацевтичних препаратів. Нарешті, на ціну ліків впливає розмір ПДВ. І якщо наразі він становить 7 %, то у планах Кабміну підвищити цей розмір до 20 %. Це неодмінно спричинить ріст кінцевої ціни на ліки для населення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ліки #аптеки #подорожчання #Черкаси
Оголошення
live comments feed...