Уманчанка народила дитину посеред парку

  56-річний лікар станції швидкої допомоги Андрій Площик виїхав на виклик близько 15.00 30 жовтня. Диспетчер повідомила, що в жінки у парку почалися пологи. Чоловік думав, що в уманчанки  почалися перейми. Проте те, що він побачив на місці події він не забуде ніколи.

  – Ми приїхали і побачили, що на місці, де раніше стояв пам’ятник Котовського, стоять чоловік, біля нього зігнулася жінка, а навколо них натовп людей. Я подумав, що йдуть перейми, – розповідає Андрій Площик. – Підійшов до них ближче. А далі все було як страшному кіно. Жінка була у довгій куртці та лосинах, у яких почала появлятися дитина. Я зрозумів, що йдуть пологи.

  Лікар швидко засунув руку в лосини, не знімаючи їх. Виявилося, що дитина вже висіла на пуповині.

  – Я взяв дитину на свою руку. Далі разом з чоловіком породіллі поклали  її на асфальт, аби покласти маля їй під светр на живіт. На вулиці було холодно, дитину потрібно було зігріти, – продовжує лікар.

  В цей час навколо породіллі вже зібралася чимало уманчан.

  – В той момент я нічого і нікого не чув. Я поклав жінку на землю  та почав відсмоктувати рідину із носика і ротика дитини, аби вона почала дихати.  Легенько постукав її по попі, – ділиться з нами лікар. – Новонароджена дівчинка закричала. Значить легені розправилися. Після того, як я дитину поклав мамі на живіт під светр, ми поклали маму на носилки і занесли її до швидкої.

  Вже у автомобілі лікар перерізав пуповину та наклав стерильні затискачі.  Далі породіллю доставили у пологовий будинок.

  – Мною тоді дуже перетрусило. Найбільше, я хвилювався, щоб дитина була жива, – розповідає рятівник. -  Із жахом думаю, що могло бути, якби обірвалася пуповина. Це було б одночасно дві смерті: і дитини, і матері.  Дякувати Богу, ми встигли вчасно.

  За всі 35 років роботи на швидкій допомозі для Андрій Площика це були четверті пологи. Одна жінка народжувала у вантажному автомобілі, дві інших – вдома. На вулиці ж чоловік приймав пологи вперше.

  – Це були екстремальні пологи. На вулиці ти жінку не роздягнеш, не опустиш. І найстрашніше – холод, – зауважує лікар.

  Того дня 35-річна уманчанка разом із 23-річним батьком своєї дитини прогулювалися вулицями міста. Жінка захотіла в туалет, проте виявилося, що насправді у неї розпочалися пологи. Сусіди  родини розповідають, що це вже третя дитина в жінки. За їхніми словами, молода мама любителька потягнути чарчину.

  Володимир Похитайло став свідком тих подій. Саме він викликав лікарів швидкої допомоги та намагався допомогти жінці.

  – Поки ми чекали лікарів, жінка розповіла, що в неї це вже третя дитина. Проте де старші діти не розповіла. Пізніше ми дізналися, що жінка була позбавлена батьківських прав. По ній було видно, що вона любителька випити, – розповідає Володимир.

  У пологовому будинку жінка разом із дитиною провела три дні. Потім їх перевели до дитячої лікарні. Там горе-мати ще деякий час провела з малям і написала від нього відмову.

  Опіку над дівчинкою взяли на себе небайдужі уманчани.

  – У мене в самої двоє маленьких діток, ми з чоловіком винаймаємо квартиру. Матеріальні статки в нас не великі. Забрати дівчинку до себе ми не можемо, тому почали приносити їй, що в наших силах, – розповідає 24-річна  Яна Шковира. – Я написала пост в одній із груп в соціальній мережі із пропозицією допомогти дитині, і відразу відгукнулося декілька молодих сімей, у яких теж маленькі дітки. Ми  занесли до лікарні памперси, дитяче харчування, ліки. І будемо і далі так робити, поки маля буде там.

Мати-зозуля назвала дівчинку Оленкою. Вона народилася здоровою, вагою 2 800 кг. Далі на неї чекає будинок маляти, й всі випробування сирітського життя. Проте можливо доля їй ще усміхнеться і в неї з’являться тато та мама.

Вечірні Черкаси
дитина шукає сім'ю Умань
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі